přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.437 Bergamo, Milano, Lago Maggiore, Lago Lugano + horský vláček

Švýcarsko - vlak 4

Tento zájezd Vás zavede do jednoho z nejromantičtějších koutů Evropy na pomezí dvou států - Itálie a Švýcarska, kde nad malebnými jezery se tyčí vysoké hory.

Typ zájezdu: Krátkodobé poznávací zájezdy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (pá): BERGAMO – staré centrum uvnitř původních hradeb se pyšní souborem středověkých budov (Piazza Vecchia, Piazza del Duomo aj.) MILANO – modedrní, životem pulsující metropole Lombardie, kde se mezi luxusními obchody a elegantními kancelářskými budovami nachází i jedinečná gotická katedrála, nejslavnější operní dům na světě a další pozoruhodnosti. Dojezd na ubytování.

3.den (so): Okruh po italských jezerech. LAGO MAGGIORE . STRESSA – toto městečko je oblíbené díky hezkému prostředí, krásným horám, které se tyčí do výšky nad městem, romantickým promenádám po pobřeží a kvetoucím zahradám s palmami a pomerančovníky. Pro zájemce možnost lodního výletu na ostrov ISOLA BELLA, se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami. LOCARNO – barevné kvetoucí městečko se zahradami ve švýcarské části jezera. Podvečerní zastávka v LUGANU a na jezeře LAGO LUGANO.

4.den (ne): Nejkrásnější partie jihovýchodu Švýcarska. Pojedeme do městečka POSCHIAVO, kde přestoupíte na známou horskou dráhu a pojedete horským vláčkem přes PRŮSMYK BERNINA, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do PONTRESINY. Ti, kdo nepoužijí vláček, přejedou sedlo Bernina autobusem a mohou se z Pontresiny projít k ledovcovému splazu ROSEG. Na závěr si prohlédnete známé horské středisko SV. MOŘIC a Vaše cesta se otočí směrem k domovu.

5.den (po): Příjezd do Čech v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
5.7.-9.7.20185 dní6 290 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 2x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 2x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • jízdenka na horský expres (příplatek: 460 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí