přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.359 Bretaň na kole

Quiberon-07

Na kole po nejsvéráznější a nejtajemnější části Francie s keltskými tradicemi, vlastním jazykem, pohřebními mohylami - tumuly, seskupeními menhirů, divokým skalnatým pobřežím, majáky a vysokým přílivem. Krásná cyklistika domovem Asterixe, po pobřeží bizarních „růžových útesů“, ochutnáme typické mořské speciality a vykoupeme se na písečných plážích Armoriky.

Organizátorem zájezdu je CK Nomád

Ubytování: kemp

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Autobusem přes Německo do sídla bretaňských vévodů - Aramisova Vannes s opevněním a hrázděnými domy.

2.den (): Na kole Morbihanským zálivem.

3.den (): Přejezd busem do Quimper - kulturního centra Bretaně. Na kole po Côte de Cornouaille - nejtypičtější části Bretaně s kamennými kalváriemi, místním folklórem a bretonštinou. Starobylé městečko legend Penmarch s majákem Ekmühl. Koupání v Atlantiku nebo pokračování ke kalvárii v Tronoen.

4.den (): Na kole k Morbihanskému zálivu a dále po poloostrově Quiberon krajem megalitické kultury. Table des Marchands a Grand Menhir Brisé - největší dolmen a menhir Bretaně, 2753 kamenných obelisků (menhirové řady, dolmeny) v Carnacu.

5.den (): Přístav Lannion. Po pobřeží Corniche Bretonne se skalisky rozličných tvarů a kamennými kaplemi, krajem mýtů a legend o králi Artušovi. Údajný Avalon - ostrov Ile Grande, koupání.

6.den (): Na kole rázovitým bretaňským vnitrozemím. Fary s kalváriemi a kamennými ohradami, Kerouatský mlýn, lesy a rašeliniště. Skalnaté pohoří Monts d´Arrée: vyhlídka z vrchu Roch Trévezel (384 m). Přístav Morlaix s mohutným viaduktem.

7.den (): Busem na rozeklané pobřeží a nejzápadnější bod Francie Pointe du Raz a mys Pointe du Van. Douarnenez s vyhlídkou na ostrůvek Tristana a Isoldy. Na kole na Ménez Hom, vyhlídky na pobřeží.

8.den (): Na kole poloostrovem kresleného Asterixe. Útesy a vyhlídky Pointe de Penhir, Dinan. Koupání, prohlídka Crozon a Camaret.

9.den (): Busem k pohádkové perle gotiky - klášteru na ostrůvku Mont St. Michel (UNESCO), po Paříži nejnavštěvovanější místo Francie. Na kole kolem přilehlého zálivu.

10.den (): Busem zpět domů.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • doprava klimatizovaným autobusem
 • přeprava kol
 • zvýšená polopenze (polní kuchyně)
 • 7x ubytování v kempech
 • průvodce
 • zdrav. připojištění
 • inf. materiály a DPH

  Cena neobsahuje

 • Obtížnost: 1-3, doporučujeme cross
 • Délka tras: autobusem 4800 km, na kole 0-400 km
 • Odjezdy: Brno, Žďár n. S., Hradec Králové, Praha, Plzeň

  Fakultativní výlety

 • Ubytování ve 4-lůžkovém mobilhomu s oddělenými ložnicemi - 2 400 Kč / os.

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí