přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.212 Finsko – země tisíců jezer

Finsko - Savonlinna

Čistá příroda, prostor a klid, to je Finsko. Finsko je blíž, než byste si mysleli! Finská příroda mění svou tvář s ročními obdobími. Teplo a bílé noci léta ve Finsku, zářivá paleta podzimních barev, sněhobílá zima, jaro plné světla a života. Finsko vás uchvátí nejenom krásou přírody, dobře se budete jistě cítit i ve městech ve Finsku s bohatým kulturní životem.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: mládežnická ubytovna

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd v dopoledních hodinách.

2.den (ne): Po připlutív Dánsku přejezd přes 0resundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most 0RE-SUNDBRON do Švédska a přejezd okolo jezera VÄT-TERN do STOCKHOLMU. Prohlídka města zvané „Benátky severu" s romantickými uličkami. V případě časové rezervy návštěva muzea lodi VASA. Večerní tra-jekt do Finska do Turku. Ubytování v kajutách.

3.den (po): HELSINKY –prohlídka hlavního města Finska. Senátní náměstí, podzemní katedrála Uspenský pravoslavný chrám, Sibeliův památník a další zajímavosti. Nocleh.

4.den (út): Snídaně. Přejezd do města LAHTI - legenda finských zimních sportů se světoznámým sportovním areálem. Kostel sv. Kříže - Ristinkirkko - od známého finského architelta A. Aalta. Návštěva dvou finských národních parků. PÄIJÄNNE KANSALLISPUISTO, který se nachází v jezernaté oblasti u obrovitého jezera Päijäne -krásný ESKER PULLKILANHARJU. Národní park ISO-JÄRVI KANSALLISPUISTO o rozloze 19 km2. Nocleh.

5.den (st): Snídaně. Prohlídka univerzitního města JYVÄSKYLLÄ - město je skutečným architektonickým klenotem. Prohlídka KUOPIA - centrum jezerní oblasti, ležícího u jezera Kallavesi - tržnice, radnice, dóm, kostel sv. Mikuláše, 75 metrů vysoká vyhlídková věž na vrchu Puijo z níž je krásný výhled na okolní jezerní krajinu. V odpoledních hodinách odjezd do srdce Finska, kolem jezernaté plošiny v Národním parku LINNASAREN KANSALLISPUISTO - nejstarší finský národní park, který zahrnuje oblast více jak 150 ostrůvků na jezeře Haukivesi.Průjezd cestou mezi jezery Orivesi a Haukive-sio do SAVONLINNY, města pyšnícího se největším hradem ve Finsku. Nocleh v oblasti Savonliny.

6.den (čt): Snídaně. Návštěva hradu OLAVONLINNA, který je nejlépe zachovalou pevností celé Skandinávie. Přejezd do obce KERIMÄKI na prohlídku dominantní stavby - největšího dřevěného kostela na světě s 6000 sedadly. Vycházka po ESKERU PUNKAHARJU - jedinečný přírodní úkaz - geologický útvar vytvořený ledovci. Jízda kolem ruských hranic okolo IMATRY, divoké řeky Vuoksa a nádherného „Jezera tisíce ostrovů" SAIMAA do oblasti Lappeenranty. LAPPEENRANTA - s dřevěnou radnicí a středověkým kostelem Lapeerkyrka. Nocleh.

7.den (pá): Snídaně. Průjezdem jižní částí Finska do města KOTKA – prohlídka carského města – návštěva chaty Alexandra III. Langinkoski. Po „Královské cestě“ do druhého nejstaršího města PORVOO. Krásné město založené roku 1346, dříve obchodní centrum. Středověký kostel na náměstí, stará radnice a empírový dům ve kterém žil básník Johan Ludvik Runeberg. Noční trajekt do Stockholmu. Ubyto-vání v kajutách na lodi.

8.den (so): V ranních hodinách vylodění ve Stockholmu a cestou podél břehů jezera Vattern Öresundský most. Trajekt do SRN.

9.den (ne): Návrat zpět do ČR v dopoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
11.8.-19.8.20189 dní13 490 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • pojištění léčebných výloh a storna
  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • 6x nocleh (4x ve "skandinávských" ubytovnách, 2x v kajutách na lodi se snídaní)
  • 4x snídani
  • 4x zámořský trajekt

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí