přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.282 Kulturní skvosty a horské perly Rumunska

Rumunsko 6

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (): Návštěva jednoho z největších evropských muzeí pod širým nebem ASTRA – klasické lidové stavby, kostel, ale i pestrá škála unikátních technických zařízení. SIBIU – bohaté středověké město obklopené hradbami, dnes významné kulturní středisko, prohlídka historického centra. SINAJSKÝ KLÁŠTER s kostelem v byzantském slohu, pojmenovaný podle posvátné hory Sinaj. Dojezd na ubytování.

3.den (): Nenáročná turistika ve vápencovém pohoří BUCEGI s nejvyšší horou přesahující 2500 m. Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti.

4.den (): Oblíbené letovisko SINAIA ležící na úpatí pohoří Bucegi, Pohádkový zámek PELES postavený pro rumunského krále Carola I., zámecký anglický park. Hrad BRAN - jedna z nejproslulejších památek středověké architektury, známý po celém světě jako Draculův hrad. PREJMER - návštěva jednoho z řady zachovaných opevněných transylvánských kostelů zapsaných na seznam UNESCO. BRASOV – podvečerní prohlídka historického centra, jež je důkazem bohaté historie města.

5.den (): SIGHISOARA – středověké město, jehož malebné centrum je zapsané v seznamu UNESCO, Draculův rodný dům, Hodinová věž s orlojem, pravoslavná katedrála, citadela aj. TURDA – návštěva starého solného dolu, v jehož monumentálních prostorách bylo vybudováno zábavní centrum.

6.den (): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 3x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí