přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.358 Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a "zlatý okruh" - letecky

Geiranger

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa „zlatého okruhu“ poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Ubytování budeme celkem na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských *** hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je především určen milovníkům příjemné turistiky.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování do DOMBÅSU.

2.den (): NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA, postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (4 h, ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 h, ↑150 m, ↓150 m).

3.den (): Východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 h, ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 h ↑800 m, ↓800 m).

4.den (): První část jízdy po „ZLATÉM OKRUHU“: Procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 h, ↑200 m, ↓200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.

5.den (): Druhá část „ZLATÉHO OKRUHU“: Plavba trajektem přes Norddalsfjorden, překrásná túra od jezera EIDSDALSVATNET do sedla Solfkaret až na hranu Nonshornet s fantastickým výhledem na fjord SUNNYLVSFJORDEN (6 h, ↑820 m, ↓820 m), sjezd „Orlí cestou“ do GEIRANGERU a následné stoupání do 1 000 m výše. Zastávka na vyhlídkovém místě a přejezd na nocleh (2x na stejném místě).

6.den (): Střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 h, ↑500 m, ↓500 m). Přejezd zpět na nocleh.

7.den (): Západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 h, ↑150 m, ↓150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.

8.den (): Odlet z Osla do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • zpáteční letenka Praha - Oslo včetně letištních tax a poplatků
 • doprava autobusem na výlety
 • trajekty
 • 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 440 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 8 000 Kč)

  Další informace: Norsko.

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí