přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.244 Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy

Řecko Atheny 2003

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Rodiště mnoha slavných civilizací a dnes země, která nabízí obrovské množství památek nejen z období starověku. Řecko, to jsou Athény, Olympie, Korinth, Epidauros a na závěr našeho putování odpočinek u nádherně modrého Jónského moře na ostrově Korfu, který bezpochyby patří k nejkrásnějším místům Řecka.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: apartmán

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (út): Přílet na Korfu.

2.den (st): Přejezd na řeckou pevninu. Skalní kláštery v METEOŘE (UNESCO) - v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizarních tvarů. Nocleh.

3.den (čt): DELFY (UNESCO) - světově proslulý archeologický areál, Apolónův chrám, záhadná stavba Tholos aj. OSIOS LOUKAS (UNESCO) - věhlasný byzantský klášter. Nocleh v Athénách.

4.den (pá): ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek (Akropolis, Agora, Diův chrám, Národní archeologické muzeum aj.). Nocleh.

5.den (so): Poloostrov Peloponés: KORINTSKÝ PRŮPLAV, archeologický areál starého KORINTU se zbytky chrámu, EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku, MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu. Nocleh.

6.den (ne): OLYMPIA (UNESCO) - jeden z nejhezčích archeologických areálů v Řecku a muzeum s významnými exponáty. Přejezd na ostrov Korfu. Nocleh na Korfu.

7.den (po): Pobyt u moře na Korfu. Nocleh.

8.den (út): Grand Tour po ostrově Korfu: Hlavní město ostrova KÉRKYRA (UNESCO) s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION - zámeček císařovny Sisi. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA. Nocleh.

9.den (st): Pobyt u moře. Fakultativně výlet do Albánie. Nocleh.

10.den (čt): Pobyt u moře. Fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a malý skalisky obehnaný ANTIPAXOS.

11.den (pá): Pobyt u moře.

Termíny a ceny

termíndélkaApartmán Hotel poznámka 
18.9.-28.9.201811 dní20 990 Kč22 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu
 • letištní taxy a palivový příplatek ve výši 1690 Kč
 • dopravu autobusem po Řecku
 • průvodce
 • 4x nocleh se snídaní v hotelích v Řecku
 • 5-6x nocleh (dle času příletu) v apartmánech bez stravy nebo v hotelu Alkyon s polopenzí (klimatizace, bazén) na Korfu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)
 • připojištění vyššího storna (příplatek: 200 Kč)
 • 4x večeře - při okruhu (příplatek: 1 200 Kč)
 • 1/1 pokoj na okruhu v hotelu (příplatek: 1 200 Kč)
 • 1/1 pokoj na Korfu v hotelu (příplatek: 2 890 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí