přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.234 Skotsko bez kompromisů - autobusem

edinburg - 3

V rámci tohoto zájezdu vám chceme představit nejatraktivnější místa, památky i turistické zajímavosti Skotska. Vedle obvyklých turistických hitů, jako je královský Edinburgh, jezero Loch Ness či půvabné Glencoe, vám nabídneme i místa a události, které obvykle v nabídkách jiných zájezdů nenajdete. Navštívíte proslulý dudácký festival Military Tattoo, projedete se vlakem Harryho Pottera, vstoupíte do Ztraceného údolí a poznáte i vzdálené tajemné souostroví Orkney.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (): Večer odjezd ČR. Non-stop cesta přes Německo do Holandska.

2.den (): Ráno příjezd do Amsterdamu. Dopoledne prohlídka AMSTERDAMU, odpolední volno můžete využít např. k prohlídce slavného Rijksmusea se slavnou Rembrandtovou "Noční hlídkou", nebo k návštěvě brusírny diamantů. Večer nalodění na trajekt, kterým budete pokračovat do anglického Newcastlu. Ubytování v kajutách.

3.den (): Dopoledne vylodění v Newcastlu. Pokračování v cestě do Skotska a oblasti Edinburghu . Odpoledne návštěva palírny whisky v GLENKINCHIE. V podvečer zastávka u ROSSLYN CHAPEL – údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Večer ubytování v hotelu v okolí Edinburghu.

4.den (): ST. ANDREWS na východním pobřeží Skotska, pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, nejstarší a nejproslulejší golfové hřiště. Odpoledne EDINBURGH - procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo (fakultativně). Pozdě večer návrat na ubytování.

5.den (): Dopoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – STIRLING. Poté zamíříme do malebné části Skotska - TROSSACHS s řadou krásných jezer. Dále průjezd tajemným vřesovištěm RANNOCH MOOR a úchvatným údolím GLENCOE, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska, nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Později odpoledne dorazíme k prvním zálivům Severního moře. Cestou nádherné výhledy na západní pobřeží Skotska - zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis.

6.den (): Ráno se vydáme do městečka FORT WILLIAM a dále pak můžete fakultativně vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig. Středověký hrad EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejnavštěvovanější místa Skotské vysočiny.

7.den (): Ráno zamíříme k jezeru LOCH NESS. Zříceniny hradu URQUHART CASTLE, místo nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Krátká zastávka v městečku INVERNESS. THURSO - nejsevernější město britského kontinentu, staré město s ruinami hradu, místní muzeum.

8.den (): Celodenní fakultativní výlet na SOUOSTROVÍ ORKNEYE . Ráno přejezd do přístavu John Groats, odtud trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Následuje autokarový okruh po ostrově: SCAPA FLOW - proslulá námořní základna britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italská kaple - zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. KIRKWALL - hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou z 12. století. SKARA BRAE - unikátně dochované město z doby bronzové. STANDING STONES STENNESS - unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. RING OF BRODGAR - kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem zpět na kontinentální část Velké Británie. Noční non-stop přejezd do jižní části Skotska .

9.den (): Ráno zastávka v hraničním městečku JEDBURGH, ve kterém pobývala i Marie Stuartovna. Dopoledne příjezd do NEWCASTLU, prohlídka centra města, možnost návštěvy normanského hradu Castle Keep či prohlídka katedrály sv. Nicholase. Odpoledne nalodění na trajekt, ubytování v kajutách. Noční plavba do Holandska.

10.den (): Dopoledne vylodění v Amsterdamu. Pokračování v cestě přes Německo do ČR. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
7.8.-16.8.201710 dní18 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • trajekt Amsterdam – Newcastle a zpět
 • 5x ubytování
 • 3x snídani
 • 1x večeři
 • 2x ubytování ve 4lůžkových kajutách na trajektu
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
 • 2lůžková kabina na trajektu (příplatek: 1 950 Kč)
 • jízdenka na vlak Harryho Pottera (příplatek: 1 390 Kč)
 • výlet Orkneye (příplatek: 1 990 Kč)
 • představení Milittary Tattoo - od 1250 Kč (bude upřesněno po zveřejnění cen vstupenek)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 5 490 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí