přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.252 Španělsko, Portugalsko II - velký okruh letecky

Spanelsko_Alhambra_2012_II

Podrobný poznávací zájezd do Španělska a Portugalska, který velkým okruhem projíždí téměř celý Pyrenejský poloostrov. Portugalsko nabízí nádherné klášterní komplexy Batalha, Alcobaca a Tomar, spojené s významnými mezníky v dějinách této země, proslavené mořeplaveckými objevitelskými plavbami. Můžete zde také ochutnat vyhlášené portské víno. Španělsko, zejména oblast prosluněné Andalusie, je proslavená nádhernými městy Cordoba, Sevilla a zejména Granada se slavným palácovým komplexem Alhambra.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (): Přílet do Madridu. Nocleh.

2.den (): MADRID - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Nocleh.

3.den (): Monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.

4.den (): Přejezd do Portugalska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se Starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.

5.den (): COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem Sv. kříže, univerzitou. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím – portské víno. Nocleh.

6.den (): TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s klášterem Panny Marie. FÁTIMA – slavné poutní místo.

7.den (): SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek Evropy. LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti BELÉM (UNESCO) s významnými památkami – Klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů.

8.den (): Přejezd na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky.

9.den (): GIBRALTAR - britská korunní kolonie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, krásné promenády a pláže.

10.den (): SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem Alcazár v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: Mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. Nocleh.

11.den (): GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín). Nocleh.

12.den (): Přejezd z Granady přes Alicante a španělským pobřežím přes Valencii, do oblasti Barcelony. Nocleh.

13.den (): Odlet do ČR, dle času odletu krátká nebo žádná prohlídka Barcelony.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu do Madridu a z Barcelony
 • dopravu zahraničním autobusem
 • průvodce
 • 12x ubytování (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 12x snídani (2x snídaňové balíčky)
 • 3x večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 590 Kč)
 • vstupné do Alhambry s rezervací (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 700 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí