přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.139 Španělsko - slunečné pobřeží - letecky

DSC_0265_1

Zájezd do jižní části Katalánska kombinuje koupání na zlatých plážích slunečného pobřeží Costa Dorada s návštěvou zajímavých míst na pobřeží (významné historické město Tarragona, malebná Peňiscola s hradem nad mořem) i ve vnitrozemí (kláštery Santes Creus a Santa Maria de Poblet, městečko Tortosa aj.).

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (so): Odlet z Prahy do Barcelony. Na letišti v Barceloně přestup do autokaru. Příjezd do letoviska SALOU na Costa Dorada neboli Zlaté pobřeží známé svými širokými „zlatými“ plážemi a stálým počasím. Ubytování v hotelu, koupání, večeře.

2.den (ne): Dopoledne výlet do TARRAGONY - nejzachovalejší a nejrozsáhlejší římské památky v kraji (římský cirk, Pilátova věž, amfiteátr) a snad nejúchvatnější katedrála v celém Katalánsku. Zastávka u impozantního římského akvaduktu. Odpoledne koupání.

3.den (po): Volno, pobyt u moře. Volných dní můžete využít k individuální návštěvě velkolepého zábavního parku Port Aventura na okraji Salou nebo aquaparku v blízké La Pinedě.

4.den (út): Výlet za „kláštery a vínem“ do vnitrozemí Katalánska do vinařské oblasti, která proslula výrobou „španělského šampaňského vína“. Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů - královského kláštera SANTES CREUS, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku MONTBLANC. Odpoledne prohlídka nejpůsobivějšího cisterciáckého kláštera SANTA MARIA DE POBLET, který se řadí k nejvýznamnějším památkám v Katalánsku.

5.den (st): Volno, pobyt u moře.

6.den (čt): Výlet za historií templářů podél řeky Ebro pod pohoří Serra de Montsant a na Costa del Azahar. Přejezd mezi vápencovými kopci s borovicovými lesy. Návštěva templářského hradu CASTELL DE MIRAVET, který se pyšně tyčí nad údolím řeky Ebro a skýtá panoramatické výhledy. Zastávka v době středověku významném městě TORTOSA s okázalou gotickou katedrálou postavenou na místě mešity. Dále prohlídka historického centra PEŇISCOLY, kterému dominuje hrad postavený templáři ve 13. století. Možnost koupání na krásných písečných plážích Peňiscoly.

7.den (pá): Volno, pobyt u moře.

8.den (so): Dopoledne odjezd z hotelu, transfer na letiště a odlet z Barcelony zpět do ČR.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
16.9.-23.9.20178 dní21 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu do Barcelony a zpět
 • dopravu autobusem dle programu
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s přísl.)
 • 7x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 240 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí