přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.138 Španělsko - slunečné pobřeží

Barcelona 1

Zájezd do jižní části Katalánska kombinuje koupání na zlatých plážích slunečného pobřeží Costa Dorada s návštěvou zajímavých míst na pobřeží (významné historické město Tarragona, malebná Peňiscola s hradem nad mořem) i ve vnitrozemí (kláštery Santes Creus a Santa Maria de Poblet, městečko Tortosa aj.).

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (so): Zastávka v městečku FIGUERES - návštěva muzea S. Dalího, odpoledne příjezd na pobřeží Costa Brava, koupání.

3.den (ne): Návštěva TARRAGONY – nejzachovalejší a nejrozsáhlejší římské památky v kraji (římský cirk, Pilátova věž, amfiteátr) a snad nejúchvatnější katedrála v celém Katalánsku. Zastávka u impozantního římského akvaduktu. Odpoledne koupání.

4.den (po): Pobyt u moře. Volných dní můžete využít k individuální návštěvě velkolepého zábavního parku Port Aventura na okraji Salou nebo aquaparku v blízké La Pinedě.

5.den (út): Výlet za „kláštery a vínem“ do vnitrozemí Katalánska do vinařské oblasti, která proslula výrobou „španělského šampaňského vína“. Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů – královského KLÁŠTERA SANTES CREUS, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku MONTBLANC. Odpoledne prohlídka nejpůsobivějšího cisterciáckého kláštera SANTA MARIA DE POBLET, který se řadí k nejvýznamnějším památkám v Katalánsku.

6.den (st): Pobyt u moře.

7.den (čt): Výlet za historií templářů podél řeky Ebro pod pohoří Serra de Montsant a na COSTA DEL AZAHAR. Přejezd mezi vápencovými kopci s borovicovými lesy. Návštěva templářského hradu CASTELL DE MIRAVET, který se pyšně tyčí nad údolím řeky Ebro a skýtá panoramatické výhledy. Zastávka v době středověku významném městě TORTOSA s okázalou gotickou katedrálou postavenou na místě mešity. Dále prohlídka historického centra PEŇISCOLY, kterému dominuje hrad postavený templáři ve 13. století. Možnost koupání na krásných písečných plážích Peňiscoly.

8.den (pá): Pobyt u moře.

9.den (so): Odjezd z hotelu. Celodenní prohlídka BARCELONY (UNESCO) – věhlasná metropole Katalánska s mnoha památkami (Sagrada Familia – kostel Antoni Gaudího, gotická katedrála, Kolumbův památník, slavná La Rambla aj.) nebo možnost koupání na plážích v Barceloně.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v podvečerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
14.9.-23.9.201810 dní12 990 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a HK.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 4 700 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí