přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.322 Švýcarsko na balkóně Alp

IMG_8960

- ubytování v hotelu

Jen málo míst na světě skýtá tak úžasné výhledy na čtyřtisícové vrcholy jako oblast Vaudských Alp v okolí střediska Leysin a tolik možností k vycházkám v kouzelném prostředí švýcarských hor a jezer.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: hotel ***

Stravování: plná penze

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (st): Dopoledne zastávka u hradu HABSBURK, který je kolébkou rodu známého i z našich dějin. Pokračování cesty do střediska LEYSIN ve Švýcarsku . Odpoledne výjezd lanovkou na vyhlídkový bod LA BERNEUSE s otáčivou restaurací s panoramatickým výhledem na 29 čtyřtisícovek od Mont Blancu přes Matterhorn až k Eigeru i na Ženevské jezero a Rhonské údolí.

3.den (čt): Na skok v domově bernardýnů. Výlet na průsmyk VELKÝ SVATÝ BERNARD na hranicích s Itálií ve výšce 2.461 m.Vycházka v okolí průsmyku a pro zájemce návštěva muzea a chovné stanice bernardýnů. Odpoledne průchod soutěskou DURNAND s visutými dřevěnými chodníčky.

4.den (pá): Kde hráli čerti kuželky. Odjezd do DIABLERETS, který je ideálním východiskem k ledovci GLACIER 3000. Z průsmyku COL DE PILLON výjezd lanovkou k horní stanici, která byla vybudována podle návrhu věhlasného architekta Maria Botty a která tvarem připomíná ďáblovy vidle. Od horní stanice lanovky se vydáme na vyhlídku s impozantním panoramatem hor včetně štítů Matterhornu či Mont Blancu z méně známé perspektivy. Po moderním visutém mostě dlouhém 107 m pak snadno přejdete na nejbližší vrchol SCEX ROUGE. Poté můžete sjet sedačkovou lanovkou přímo na ledovec a po něm se vydat až k vyhlídce do údolí. Velmi zdatní turisté mohou dál pokračovat po ledovci k chatě Prarochet a dále k přehradě Sametech a odtud sjet lanovkou do Gsteig, kam pro ně přijede autobus. Ostatní se vrátí lanovkou do průsmyku a vydají se na vycházku k jezeru RETAUD.

5.den (so): ŽENEVSKÉ JEZERO. Nejprve zastávka u nejnavštěvovanějšího hradu celého Švýcarska- CHILLONU. Vycházka po pobřežní rozkvetlé promenádě do MONTREUX . Zastávka ve VEVEY, kde k poctě Charlese Chaplina bylo otevřeno jeho muzeum. Odpoledne vycházka ve vinicích oblasti LAVAUX, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

6.den (ne): Odjezd do střediska OVRONNAZ , které se tyčí vysoko nad Rhonským údolím. Výjezd lanovkou na JORASSE do výšky 2.010 m, odkud vychází několik tras od jednodušších až po náročné (cca 1 hod až 6 hod). Odpoledne možnost relaxace v termálních lázních.

7.den (po): Turistika ve středisku LEYSIN, které nabízí 160 km vycházkových tras od jednoduchých až po náročné horské cesty. K večeru odjezd.

8.den (út): Návrat do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
24.7.-31.7.20188 dní13 490 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování (hotel*** , dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenzi – vše švédské stoly
 • 5 x balíček na výlety
 • průvodce.
 • V hotelu je možno zdarma využít bazén, wellness centrum a fitness.

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 3 150 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí