přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.318 Švýcarsko pro seniory - Wallis s kartou

Svycarsko_Matterhorn_01

- místní lanovky a busy v ceně

Lehká pěší turistika v nádherné oblasti pod „čtyřtisícovkami“ Walliských Alp Vás zavede do středisek Saas Grund, Saas Fee a okolí, kde projdete řadu krásných údolí, panoramatických cest, vyjedete lanovkami k úžasným výhledům a dotknete se i ledovců. V ceně zájezdu je pobytová karta, se kterou budete mít lanovky a místní busy zdarma.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.

2.den (po): LUCERN - jedno z nejkrásnějších švýcarských měst. Na cestě do Walliských Alp se zastavíme ještě v nejznámější výrobně sušenek (značka Kambly) spojené s ochutnávkou mnoha druhů. Pokračování cesty k Ženevskému jezeru, zastávka v MONTREUX, procházka po promenádě.

3.den (út): Výjezd lanovkou na HOCHSAAS do výšky 3.100 m, krátká naučná stezka kolem vrcholu s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Zpět lanovkou na KREUZBODEN a vycházka alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do SAAS ALMAGELL.

4.den (st): Odjezd místním busem do Saas Fee, výjezd lanovkou na FELSKINN do výše 3.000m, vycházka k ledovci. Zájemci mají možnost vyjet tzv. alpským metrem až do výše 3.500 m na MITTELALLALIN, kde se nachází otáčivá restaurace s úžasnými rozhledy až k Bernským Alpám a také největší ledovcová jeskyně na světě. Výjezd lanovkou na PLATTJEN s dalšími výhledy. Ze Saas Fee návrat do Saas Grund buď pěšky malebnou tzv. Kapličkovou cestou nebo busem.

5.den (čt): Dopoledne odjezd místním busem k přehradě MATTMARK do výše 2.200 m, která má nejvyšší sypanou hráz na světě. Možnost návštěvy informačního centra s malou výstavou s technickými informacemi. Vycházka kolem přehrady, případně až do sedla nad přehradou. Cesta zpět do Saas Almagell a Saas Grund pěšky nebo místním busem.

6.den (pá): Výlet do ZERMATTU. Z Täsche vláčkem do Zermattu. Podzemní lanovkou výjezd na SUNEGGU, odtud vycházka kolem jezer Leisee, Grinjisee, příp. i Stelisee a přes Findeln zpět do Zermattu. Vláčkem do Täsche zpět k našemu autobusu a návrat do Saas Grund. Ostatní, kteří nepojedou do Zermattu, mohou udělat další výlet v Saas Fee. Výjezd lanovkou na HANNIG a přes MÄLLIG (2.700 m) pěšky do Saas Grundu.

7.den (so): Výjezd lanovkou na HANNIG, odtud vede panoramatická vycházka s výhledy na ledovce s naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Odpoledne odjezd údolím Rhony a přes průsmyk FURKA (možnost navštívit ledovcovou jeskyni) do Andermattu. Pokračování cesty přes Oberalpass do údolí Předního Rýna a dále k Bodamskému jezeru a přes Německo do ČR.

8.den (ne): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
8.7.-15.7.20188 dní12 790 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu luxusním autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
 • 5x polopenze (česká kuchyně)
 • pobytovou kartu na místní lanovky a busy dle programu

  Cena neobsahuje

 • vláčky a lanovky v Zermattu

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 5x balíček na oběd (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 250 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí