Památky a termální lázně kolem Budapešti

Maďarsko - to je guláš, tokajské víno, temperamentní hudba a hlavně termální lázně. My se zaměříme na tomto zájezdu do Maďarska na lázně v oblasti hlavního města Budapešti. V Maďarsku navštívíme také historická města Visegrad a Ostřihom, stejně jako na závěr našeho putování hlavní město Rakouska Vídeň.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Lázně a wellness pobyty
  • Pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní

5x snídaně, 4x večeře

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí (Hradní muzeum, Muzeum křesťanství, oblíbená nábřežní promenáda). VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti.
2. den: Krásné město GÖDÖLÖ obklopené kopci se pyšní královským zámkem z 18. stol., který sloužil k odpočinku císařského páru Františka Josefa a Sissi. BUDAPEŠŤ prohlídka historické části města (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, královský palác, Řetězový most, budova parlamentu aj.). Koupání v termálních lázních SZECHENYI (nutná čepice do plaveckého bazénu), které se pyšní nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou.
3. den: SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný. Jednou z nejvýznamnějších památek je Bělehradský kostel a skanzen. Dokončení prohlídky BUDAPEŠTI. Možnost koupání v termálních lázních GELLÉRT v Budapešti – lázeňský dům zde stál již ve 13. stol. a Turci ho přestavěli na luxusní lázně.
4. den: SZEKESFEHERVÁR - po Estergomu nejvýznamnější město Maďarského království, od r. 1038 do r. 1540 zde byli korunováni a pohřbíváni králové, katedrála sv. Petra, malebné ulice, starobylé domy. Klášter sv. Martina PANNONHALMA založený v r. 996 velkoknížetem Gejzou je na seznamu UNESCO. GYÖR – město ležící na čtyřech řekách (Mošonský Dunaj, Rába, Rábca a Marcal), město s dlouhou historií. Györ se může pochlubit největším množstvím významných stavebních památek v západním Maďarsku – dóm Panny Marie s kaplí sv. Ladislava, biskupský hrad, náměstí Béci kapu tér a mnoho dalších.
5. den: Celodenní koupání v termálních lázních MOSONMAGYARÓVÁR – známé termální prameny a lázně. Zdejší termální lázně jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogenuhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky.
6. den: VÍDEŇ – metropole Rakouska. Prohlídka historického centra (Stephansplatz s monumentálním dómem sv. Štěpána, orloj, elegantní Kärtnerstrasse, budova opery, ulice Graben, aj.). Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • poj. léčebných výloh a storna
 • 5x ubytování (2lůžk. pokoje)
 • 5x snídani
 • 4x večeři
 • dopravu autobusem
 • průvodce.

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist