Perly jižní Itálie, Neapolský záliv II

Mírně pozměněný program dnes již klasického zájezdu vás v rámci svých výletů zavede na nádherné jižní pobřeží Sorrentského poloostrova, do oblasti pohádkového městečka Amalfi. Velkým zážitkem je samotná plavba lodí ze Salerna. Milovníci antiky jistě ocení návštěvu jednoho z nejzachovalejších archeologických areálů - Paestum. Ubytování v hotelu s polopenzí jistě přispěje k příjemnému pocitu z tohoto pobytově-poznávacího zájezdu.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Pobytové zájezdy s výlety

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den: ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna, Vatikán jako sídlo hlavy katolické církve, monumentální chrám sv. Petra a obří náměstí aj.
3. den: Pobyt u moře.
4. den: Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) – zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
5. den: POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV – sopka s rozhledy na Neapolský záliv. Nebude-li obnoven přístup na Vesuv pro autobusy, bude místo Vesuvu zařazena prohlídka POZZUOLI – postvulkanická činnost projevující se v solfatarách.
6. den: Jedinečný archeologický areál PAESTUM, kde se nachází velmi dobře dochované řecké chrámy staré 2 500 let. Odpoledne pobyt u moře.
7. den: Pobyt u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet POBŘEŽÍ AMALFI, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (UNESCO). Ze Salerna plavba lodí s nádhernými výhledy na rozeklané pobřeží do městečka AMALFI - procházka po Amalfi, kde najdete mnoho zajímavých památek, např. katedrálu sv. Ondřeje aj. SALERNO s krásným románským dómem a nad městem se tyčícím hradem, přístavní promenáda lemovaná palmami, středověké palácové stavby.
8. den: Trajekt na ostrov Capri (lodě se platí na místě). CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. Večer odjezd do Čech.
9. den: Příjezd do ČR.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x ubytování v hotelu***/**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 320 Kč)
 • fakultativní výlet 7.den (na pobřeží Amalfi, loď se platí až na místě) (příplatek: 290 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2600 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist