přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 25. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.220 Anglie, Wales, Skotsko

Skotsko - TROSACH2

Tento zájezd do Anglie a Skotska nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti Anglie (národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District), hory Skotska, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj., ani zajímavá města Skotska včetně jednoho z nejkrásnějších měst Evropy Edinburghu.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Přejezd do Anglie.

2.den (ne): Prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.

3.den (po): YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIANOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.

4.den (út): Skotsko - okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.

5.den (st): EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.

6.den (čt): Zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb.Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater.Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere.Večerní LIVERPOOL - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawbery Fields, Cavern Club).

7.den (pá): Wales - návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.

8.den (so): STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Krátká zastávka v BRIGHTONU - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.

9.den (ne): KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - devítihodinová prohlídka města - románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1.stol.n.l. a další významné památky. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách až ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
2.7.-10.7.20169 dní13 990 KčOdjezd též z Plzně.  
16.7.-24.7.20169 dní14 390 KčOdjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové. rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu autobusem
  • přejezd La Manche
  • průvodce
  • 6x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
  • 6x snídaně (příplatek: 1 050 Kč)

    © 2003-2016 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 25-letou tradicí