přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.288 Kanárské ostrovy Tenerife a La Gomera - s pobytem u moře

kanarske-ostrovy-07

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odlet z Prahy na ostrov TENERIFE, transfer a ubytování v hotelu.

2.den (): Individuální volno, procházka historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ, návštěva botanické zahrady, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži Playa Jardín nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry Lago Martiánez.

3.den (): Celodenní výlet do NÁRODNÍHO PARKU LAS CANADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m). V případě pěkného počasí lze vyjet fakult. lanovkou pod vrchol kráteru, odkud je nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v gigantických monumentálních skalách LOS GIGANTES s půvabnou vesničkou MASCA, prohlídka lávou zničeného města GARACHICO a výlet zakončíme v ICODU DE LOS VINOS.

4.den (): Pobyt u moře a polodenní výlet místní dopravou (2,10 Euro/1 směr) do krásného města LA OROTAVA. Procházka kouzelným historickým centrem kolem radnice, kostelů, zahrad, návštěva katedrály a slavných „balkónových domů“.

5.den (): Celodenní výlet na poloostrov Anaga. Výlet zahájíme delší procházkou městem LA LAGUNA (UNESCO), původní hlavní město ostrova, jedinečně dochovaná středověká architektura. Pokračujeme klikatou horskou silnicí prudce klesající k pobřežní vesnici TAGANANA v zeleném pohoří. Nenecháme si ujít zastávku na nejkrásnější pláži Tenerife - LAS TERESITAS, která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. A na závěr hlavní město Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělská metropole s moderní výstavbou. Uvidíme jedinečnou koncertní budovu a současně symbol města, náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množstvím nákupních zón a moderním přístavem.

6.den (): Pobyt u moře nebo fakultativní celodenní výlet trajektem na sousední ostrůvek LA GOMERA, malý kulatý ostrov plný přírodních krás. Pro vazby na slavného objevitele se mu také říká Isla Columbina neboli Kolumbův ostrov. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra s původním opevněním. Uvidíme dům, kde bydlel Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do NÁRODNÍHO PARKU GARAJONAY (UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Seznámíme se se specifickým místním nářečím (pískacím jazykem) a ochutnáme speciality místní kuchyně, které jsou v ceně výletu.

7.den (): Pobyt u moře nebo fakultativní výlet katamaránem za velrybami, popř. návštěva vyhlášeného LORO PARKU, kouzelná botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, akvária s podmořskou faunou a flórou, tunelem se žraloky, iglú s největším umělým ostrovem tučňáků a dalšími zvířaty z celého světa.

8.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

9.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

10.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

11.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

12.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

13.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

14.den (): Pobyt u moře, individuální program, možnost dalších fakult. výletů po ostrově.

15.den (): Snídaně, volno dle odletu z Tenerife. Transfer na letiště a odlet do republiky.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
29.9.-13.10.201715 dní29 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha - Tenerife - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště
 • dopravu klimatizovaným autokarem program 3. a 5. den
 • 14x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 14x polopenzi
 • průvodce

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 650 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 7 800 Kč)

  © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí