přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.261 Korsika

KORS_POR

Korsika je překrásný ostrov ve Středozemním moři, jehož příroda nabízí nejenom azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pínií a korkových dubů. Korsika je „Ostrov krásy – kolébka vendety – perla Středomoří – pohoří v moři - spojení světla a vůní“ – všechny tyto atributy a jistě i mnohé další charakterizují Korisku, neboť jen těžko najdete jinde ve světě takovou hustotu přírodních krás na tak malém území jako právě na Korsice.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: bungalov

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy kolem poledne přes Rakousko do Itálie.

2.den (): Trajektem do přístavu BASTIA na KORSICE . Krátká návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok PROPRIANO se stejnojmenným městečkem, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice.

3.den (): Dopoledne odpočinek u moře, koupání, odpoledne pro zájemce prohlídka městečka PROPRIANO .

4.den (): Celodenní výlet do vyhlášeného BONIFACIA , které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Prohlídka města a možnost projížďky lodí pod skalnatými útesy. Při cestě tam se ještě zastavíme v nejkorsičtějším městě SARTENE .

5.den (): Dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA . Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“.

6.den (): Odpočinek u moře, koupání. Pro zájemce výlet s turistikou v oblasti skalních věží BAVELLA, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova.Vycházka ke skalnímu oknu Trou de la Bombe.

7.den (): Celodenní výlet podél západního pobřeží do přístavního městečka PORTO v krásné chráněné zátoce. Cestou vycházka podél bizarních červeně zbarvených skalních útvarů CALANCHE (UNESCO). Odpoledne možnost koupání v Portu nebo výlet do soutěsky SPELUNCA.

8.den (): Odpočinek u moře, koupání. Dopoledne pro zájemce možnost návštěvy proslulého naleziště FILITOSA s mnoha menhiry.

9.den (): Ráno odjezd napříč ostrovem do BASTIE , prohlídka města. Nalodění na trajekt a cesta do Livorna. Po vylodění pokračování cesty přes Itálii směrem k domovu.

10.den (): Příjezd do Prahy odpoledne.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
25.8.-3.9.201710 dní13 590 KčOdjezd též z Plzně. 
15.9.-24.9.201710 dní12 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • průvodce
  • dopravu autobusem
  • trajekt na Korsiku a zpět
  • 7x ubytování v chatkách ve 2lůžkových pokojích (každá chatka má 2 ložničky, sociální zařízení, kuchyňku)
  • 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí