přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.157 Památky, pohoří a termální lázně Maďarska

budapest-02

Na našem zájezdu poznáte jednu z nejzajímavějších částí Maďarska. V této části Maďarska se nalézají přírodní zajímavosti (nejvyšší pohoří Mátra, pohoří Bükk) i kulturní památky. Budete mít možnost vyzkoušet léčivé vody několika termálních lázní v Maďarsku.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): Prohlídka města EGER (město-muzeum maďarského baroka) – bazilika, minoritský kostel, radnice, minaret aj. Koupání v termálních lázních EGERSZALÓK, proslavené horkým vřídlem.

3.den (ne): MISKOLC – čilý střed města, jehož hlavní ulice si do určité míry uchovaly předválečný půvab; národní park BUKOVÉ HORY, zříceniny hradu DIÓSGYOR (Královnin hrad), koupel v jeskynních lázních TAPOLCA. Atmosféra jeskyně, v níž přímo ze skal vyvěrá léčivá voda, zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem.

4.den (po): Národní park HORTOBÁGY (UNESCO) (Pastýřské muzeum, Devítidírkový most, vahadlové studně), pozorování bílého rohatého dobytka, koupání v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ.

5.den (út): Výlet do pohoří MÁTRA, nejvyšší hora Maďarska KÉKES (1 015 m). PARÁD, muzeum kočárů, jehož nádherné vozy svědčí o světové kariéře maďarského dopravního prostředku. Návštěva královského zámku GÖDÖLLÖ – honosný barokní zámek, rezidence, která sloužila k odpočinku císaře Františka Josefa a královny Alžběty.

6.den (st): SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný. VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti. OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí (Hradní muzeum, Muzeum křesťanství, oblíbená nábřežní promenáda).

7.den (čt): Budapešť (UNESCO) - Gellértův vrch, hradní čtvrť (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, Hradní palác), koupání v termálních lázních nebo muzea. V noci odjezd.

8.den (pá): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
1.6.-8.6.20188 dní7 990 KčOdjezd též z Brna, Pardubic a HK.rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování -2lůžkové pokoje s příslušenstvím (3x v hotelu Hajnal***, 2xv hotelu v Budapešti)
 • 5x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • fakultativní výlet 4. den (příplatek: 280 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí