přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.218 Petrohrad a Petrodvorce s návštěvou Pobaltských republik

Rusko-Petrodvorce

Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko.

2.den (út): Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) (9hodinová prohlídka) se starým městem na východním břehu Daugavy. Kromě starého centra s historickými, architektonickými a kulturními památkami od 14. stol. se v Rize nachází také několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem secesní architektury. Nocleh.

3.den (st): Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Dojezd do Tallinnu, dle času začátek prohlídky. Nocleh.

4.den (čt): TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Tallinn nabízí také mnoho romantických uliček a náměstíček s možnostmi příjemného posezení. Přejezd do Ruska, dle času první seznámení s městem. Nocleh u Petrohradu.

5.den (pá): Návštěva jednoho z vrcholů celého zájezdu - parku PETRODVORCE, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. Krásný park s fontánami po vzoru Versailleských zahrad a pavilonů. Dále prohlídka klenotu carského Ruska PETROHRADU (UNESCO): procházka historickým centrem této metropole na Něvě - Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, který vyrostl na místě, kde byl v r. 1881 zabit car Alexandr II., Něvský prospekt a další. Pro zájemce večerní výlet do krásně osvíceného centra města.

6.den (so): CARSKOJE SELO u Petrohradu – monumentální palác, který pro carevnu Alžbětu postavil architekt Rastrelli, a který byl symbolicky pojmenován na počest Kateřiny Veliké. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografií originálu ztraceného během 2. sv. války. Pokračování prohlídky PETROHRADU.

7.den (ne): Dokončení prohlídky PETROHRADU: Zimní palác, jedinečná galerie Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, hlavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Vilniusu.

8.den (po): VILNIUS (UNESCO) – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.

9.den (út): Návštěva vodního hradu TRAKAI, jedinečná památka v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Dále cesta přes Polsko do ČR.

10.den (st): Příjezd v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
23.7.-1.8.201810 dní13 990 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně.rezervovat
10.8.-19.8.201810 dní13 990 KčOdjezd též z Pardubic a Hradce Králové.rezervovat

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 6x nocleh (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x snídani

  Fakultativní výlety

 • vízum do Ruska (vízum a povinné vízové centrum). Pas je nutné odevzdat pro zajištění víza cca 1,5 měsíce před odjezdem a není k dispozici až do odjezdu zájezdu. (příplatek: 1 990 Kč)
 • návštěva Carského Sela s Jantarovou komnatou - nutno rezervovat již při zakoupení zájezdu (příplatek: 850 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2 400 Kč)

  Slevy

 • sleva 55+ (sleva: 400 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí