přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.252 Portugalsko, Španělsko

Spanelsko - Madrid - 37

Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy, jejichž nádherné památky připomínají dobu maurské nadvlády i historická města oblasti Staré a Nové Kastilie.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (st): BARCELONA (UNESCO) - metropole Katalánska s množstvím památek: Sagrada Familia, katedrála sv. Eulálie, gotická stará čtvrť, Rambla, Kolumbův památník a další. Nocleh.

3.den (čt): Přejezd španělským pobřežím přes Valencii, Alicante do Granady. Nocleh.

4.den (pá): GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín). Nocleh.

5.den (so): CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: Mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem Alcazár v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Nocleh.

6.den (ne): GIBRALTAR - britská korunní kolonie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, krásné promenády a pláže.

7.den (po): Přejezd na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky.

8.den (út): LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti BELÉM (UNESCO) s významnými památkami – Klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek Evropy. SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky.

9.den (st): TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s klášterem Panny Marie. FÁTIMA – slavné poutní místo.

10.den (čt): COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem Sv. kříže, univerzitou. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím – portské víno. Nocleh.

11.den (pá): Přejezd do Španělska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se Starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.

12.den (so): Monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.

13.den (ne): MADRID - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Nocleh v Madridu v září. Noční přejezd do Francie.

14.den (po): Průjezd Francií, LYON - prohlídka centra. Nocleh.

15.den (út): Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
17.7.-31.7.201815 dní22 290 KčOdjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Plzně. rezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu zahraničním autobusem
 • průvodce
 • 12x ubytování (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 12x snídani (2x snídaňové balíčky)
 • 3x večeři

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 530 Kč)
 • pojištění léčebných výloh včetně rozšířeného pojištění storna (příplatek: 730 Kč)
 • vstupné do Alhambry s rezervací (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 900 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 4 000 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí