přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 26. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.315 Švýcarsko - Wallis II.

Svycarsko_Wallis_03

Krásu a půvab švýcarských Alp poznáte na zájezdu, který vás provede mimo jiné medvědí stezkou, alpskou květinovou stezkou a starou obchodní cestou Stockalperů.

Typ zájezdu: Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Ubytování: pension

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávka ve městečku AIGLE- centru vinařské oblasti Chablis, návštěva středověkého hradu s muzeem vinařství. Odpoledne příjezd do Saaského údolí, ubytování.

3.den (): ZERMATT – jedno z nejznámějších středisek švýcarských Alp. Autobusem do Täsche a vláčkem do Zermattu. Odtud pojedeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnější turisté mohou vystoupat až k chatě HÖRNLIHÜTTE, která je nástupním místem horolezců na Matterhorn. Ostatní půjdou vycházkou přes Staffel a Furi zpět do Zermattu. Doba chůze cca 3 hod.

4.den (): Dopoledne výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n.m., naučná stezka s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Poté sjezd lanovkou na KREUZBODEN a pokračování pěšky tzv. alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund místním busem. Cca 3 hod chůze. Pro méně zdatné možno sjet z Kreuzboden lanovkou přímo do Saas Grund. Pro zájemce možnost účasti na oslavách státního svátku Švýcarska, alegorický průvod, hudba aj.

5.den (): K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D’HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.

6.den (): LÖTSCHENTAL - jedno z nejkrásnějších údolí ve Wallisu s úchvatnými výhledy na ledovce v okolí Bietschhornu, oblasti, která byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Autobusem do vesničky WILER, lanovkou na LAUCHERNALP, dál pěší vyhlídková cesta na FAFLERALP (cca 3 hod. chůze), kde bude čekat autobus. Zájemci si mohou ještě prodloužit vycházku k jezeru GRUNDSEE a na GUGGIALP (cca 2 – 3 hod. navíc).

7.den (): Odjezd do nádherného prázdninového údolí VAL D´ANNIVIERS pod vrcholy tzv. císařské koruny. Cestou rázovité vesničky ZINAL. Výjezd lanovkou na Sorrebois do výšky 2438 m n.m., odkud se vydáme na hezkou túru přes horské louky a les do MOTTEC. Doba chůze cca 3,5 hod. Pro méně zdatné možno od horní stanice lanovky dojít zpět do Zinal případně sjet lanovkou.

8.den (): Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp. V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Dále možno vyjet na Felskinn a tzv. alpským metrem až do výše 3500 m n.m. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.

9.den (): Příjezd do Prahy ráno.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
  • 6x polopenzi (česká kuchyně)

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 6x balíček na oběd (příplatek: 390 Kč)

    © 2003-2017 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 26-letou tradicí