přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.163 Termální lázně Bad Füssing + historická města na Innu a Dunaji, jezera Solné Komory

Nemecko_Scharding_10

Na tomto netradičním zájezdu se prolíná návštěva historických rakouských a německých městeček s koupáním v jedinečné termální lokalitě v lázních Bad Füssing.
Je zde cca 10 000 m2 termální vodní plochy a přibližně 80 termálních bazénů. Léčivý pramen s obsahem síry o teplotě 56°C, který tryská z hloubky 1 000 metrů má podle názoru mnoha hostů, vědců a lékařů nesrovnatelné přirozené léčivé účinky. Kdo jednou navštívil tyto zajímavé lázně, rád se sem vrací.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní

Ubytování: aparthotel

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Prohlídka PASOVA, který je známý jako město tří řek. Stékají se zde Dunaj, Inn a Ilz. Pasov je malebné město s barokní architekturou (dóm sv. Štěpána, staré město). Příjezd do lázní Bad Füssing, ubytování.

2.den (st): Výlet za historickými městečky podél řek Inn a Salzach: BURGHAUSEN – nesmírně malebné město na řece Salzach s dominantou hradu Burghausen na mohutném hřbetu dlouhém 1100 metrů. BRAUNAU AM INN – jedno z nejkrásnějších měst v oblasti s dlouhou historií, centrum je v gotickém stylu, neobvykle protáhlé náměstí Stadtplatz, symbol Braunau kamenná věž farního kostela sv. Štěpána, rodiště Adolfa Hitlera. OBERNBERG AM INN – starobylé trhové město s půvabným hlavním náměstím Marktplatz s barokními průčelími domů.

3.den (čt): Celodenní koupání v BAD FÜSSING: největší lázně v Evropě, je zde cca 10 000 m2 termální vodní plochy a přibližně 80 termálních bazénů. Léčivý pramen s obsahem síry o teplotě 56°C, který tryská z hloubky 1 000 metrů má podle názoru mnoha hostů, vědců a lékařů nesrovnatelné přirozené léčivé účinky.

4.den (pá): Koupání v lázních nebo fakultativní výlet k jezerům SOLNÉ KOMORY (UNESCO): oblast jezera WOLFGANGSEE – možnost romantické plavby lodí ze STROBLU do SANKT WOLFGANGU. Okouzlující městečko SANKT WOLFGANG s farním kostelem s nádherným dřevěným oltářem od Michaela Pachera, procházky mezi malebnými domy, při dobrém počasí možnost výjezdu vlakem taženým parní lokomotivou na jednu z nejkrásnějších hor Solné komory SCHAFBERG s jedinečnými výhledy na několik jezer.

5.den (so): Dopoledne prohlídka městečka SCHÄRDING ležícího na březích řeky Inn. Nejhezčí částí je hlavní náměstí Stadtplatz s řadou pěkných barevných štítových domů. Odpoledne pobyt v BAD FÜSSING.

6.den (ne): Dopoledne koupání v lázních, v poledne odjezd do města LINZ s malebnou polohou na Dunaji, na důležité křižovatce obchodních cest, kterou využívali již Římané. Hlavní náměstí patří k nejkrásnějším architektonickým souborům v Rakousku, zámek císaře Fridricha III., Starý a Nový Dóm a mnohé další. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
14.8.-19.8.20186 dní5 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v aparthotelu Salzburg s možností vaření (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

  Cena neobsahuje

 • Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 3,5 Eur/den splatná na místě

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • 5x večeře ve vedlejší restauraci (příplatek: 2 100 Kč)
 • výlet 4. den (příplatek: 250 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1 800 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí