Island - velký okruh zemí ohně a ledu - letecky

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Podrobné poznávací okruhy

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet do Reykjavíku - letiště Keflavík. Ubytování v pozdních večerních hodinách.
2. den: Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u sopečného kráteru GRÁBRÓK . Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásnému vodopádu HRAUNFOSSAR, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád BARNAFOSS , který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu GLAUMBAER. Nocleh v oblasti Akureyri .
3. den: Návštěva města AKUREYRI . Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Jezero MÝVATN – Komáří jezero, jedna z nejzajímavějších oblastí ostrova. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete, jsou rozmanité a velmi unikátní. Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL , pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ DIMMUBORGIR a projdeme se mezi pseudokrátery SKÚTUSTADIR. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo) a dosud nevychladlým lávovým proudům Leirhnjúkur. Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád DETTIFOSS , nej¬mohutnější v Evropě, který spadá do obrovského kaňonu řeky. Pokračování na nocleh na východě Islandu.
4. den: Průjezd dramatickou krajinu fjordů až k ledovci Vatnajökull. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou LÓN, ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti - města HÖFN. Nocleh.
5. den: Ledovcová laguna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině. Národní park SKAFTAFELL , který se rozkládá na svazích pod ledovcem VATNAJÖKULL - největší ledovec Evropy. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici číslo 1. Nocleh.
6. den: Navštívíte gigantický vodopád GULLFOSS, horké prameny s aktivním gejzírem STROKKUR a Národní park THINGVELIR (místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa). Poté již zbytek dne můžete strávit v REYKJAVÍKU . Před odletem navštívíte geotermální oblast KRÍSUVÍK a zájemci mohou vychutnat v MODRÉ LAGUNĚ – termální koupaliště uprostřed lávového pole se světle modrou vodou (nutno objednat již při přihlášení na zájezd). V noci odlet do Prahy.
7. den: Po půlnoci odlet do Prahy. Přílet v dopoledních hodinách. Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!

Cena obsahuje

 • letenka Praha - Keflavík - Praha vč. tax a poplatků
 • 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • doprava minivanem dle programu
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 450 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 5590 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist