Zážitkové Jordánsko - přírodní krásy zblízka a s pěší turistikou

VSTUPY DLE PROGRAMU V CENĚ ZÁJEZDU Jordánsko - oáza klidu v rámci Blízkého východu, které nabízí velké množství starověkých památek, pouštních pevností a palácových staveb, ale zejména unikátní přírodu a nádhernou pouštní krajinu. Připravili jsme druhý podrobný poznávací zájezd do Jordánska s pěší turistikou, s podrobnou třídenní návštěvou Petry i pobytem ve Wádí Rum, spojeným s nezapomenutelnými zážitky v poušti, možností letu balonem a s výstupem na nejvyššího horu Jordánska Jabal Umm ad-Dámí s dalekými výhledy jak do jordánské, tak do saudskoarabské pouštní a horské krajiny. U tohoto zájezdu jsme se více zaměřili také na přírodní zajímavosti Jordánska a spojili jsme je i s pěší turistikou. Díky tomu poznáte tuto krásnou, pohodovou a bezpečnou zemi jinak, než většina návštěníků. Jordánsko totiž není jen rovná kamenitá poušť, je to krajina hornatá, protkaná wádími, s obrovskými pískovcovými skalami, tzv. jabaly, s barevnými písky, žlutými i červenými písečnými dunami. Na závěr na

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Let Vídeň – Ammán , přílet do Ammánu. Bude zajištěn transfer z Prahy do Vídně. Dle času letu prohlídka AMMANU (centrum města s rušným trhem, obrovské a velmi strmé římské divadlo, odeon).
2. den: JERASH (Gerasa) – nejvýznamnější archeologická lokalita z dob Římské říše v Jordánsku, kterou lze navštívit vícekrát a pokaždé je zde něco nového k objevování. Najdete zde např. dvě římská divadla, několik lázní a chrámů (Diův a Artemidin), sloupové kolonády, oválné fórum aj. Odpoledne návštěva dvou památek ve východní jordánské poušti: UMM AL-JIMAL a QAS AL-HALLABAT. UMM AL-JIMAL je starověká osada s dochovanými stavbami z doby byzantské a raně islámské. Po zemětřesení v r. 749 zůstala až do současnosti neobydlená, takže zachované části staveb jsou velmi zajímavé. QASR AL-HALLABAT je ummájovská pouštní stavba s lázněmi z 8.st., která patří mezi nejvelkolepější komplexy v jordánské poušti.
3. den: Tento den opustíme oblast hlavního města a přesuneme do míst hluboko pod úrovní hladiny moře. Navštívíme jedinečný helénistický palác IRAQ AL-AMIR ze 2.st.př.n.l., vystavěný z obrovských vápencových bloků. Poté budeme pokračovat kolem Mrtvého moře k ústí WÁDÍ AL-MUJIB - největšího jordánského wádí, kde podnikneme přibližně 2 hodinový pěší výlet v kaňonu. Přejezd do Petry na nocleh.
4. den: Celodenní putování unikátním skalním městem PETRA (UNESCO): hlavní město Nabatejského království. Putování krásnou krajinou, mezi stavbami ve skalách i ve volné krajině – soutěska Síq dlouhá 1200 metrů, Pokladnice, divadlo, nádherné fasády hrobek, volně stojící chrámy, dva byzantské kostely, z toho jeden s krásnými mozaikami. Odehrával se zde i závěr filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. Tento první den se seznámí s nejznámějšími částmi Petry .
5. den: Druhý den věnujeme výstupu na JABAL HAROUN (Áronovu horu, cca 8-9 hodin celkem chůze). Na této hoře měl být pohřben bratr proroka Mojžíše a je to místo posvátné pro křesťany, židy i muslimy. Jedná se o nejvyšší vrchol oblasti a jsou z něj nádherné výhledy. Lze jít třeba jen část cesty a poté věnovat čas prohlídce zajímavostí v Petře.
6. den: Třetí den věnujeme návštěvě MALÉ PETRY, která je turisty neprávem opomíjená. Sloužila možná k ubytování obchodníků a byla jakýmsi předměstím Petry . Jedinečná je díky dochované freskové výzdobě. Poté se přemístíme opět do PETRY a vystoupáme k AD-DEIR - Klášteru, od kterého se naskýtají krásné výhledy nejen na Petru , ale i na okolní Šárské hory a do Wádí Araba. Po skončení prohlídky Petry přejezd do oblasti WÁDÍ RUM a přesun terénními auty na nocleh v poušti.
7. den: Terénními auty výlet mezi jedinečné pouštní útvary (červenavé, fialové i hnědé barvy) ve WÁDÍ RUM (UNESCO) – místo spojené s legendárním Lawrencem z Arábie, uvidíme bizarní skalní útvary i malé písečné duny, skalní mosty, kaňon Khazali se starými nápisy a skalními rytinami. Celkem 6 hodin věnujeme putování prostřednictvím terénních aut této nádherné krajině. Nocleh v poušti.
8. den: Dokončení prohlídky oblasti WÁDÍ RUM - výstup na nejvyšší vrchol Jordánska JABAL UM AD-DÁMÍ (cca 2 hodiny). Zažijeme kouzlo jedinečné pouštní krajiny, kudy putoval slavný Lawrence z Arábie. Uvidíte strmé skalní útvary i červené písečné duny. Nocleh v poušti.
9. den: Přejezd do oblasti DANA RESERVE - přírodní rezervace, která je díky množství zeleně v rámci pouštního Jordánska zcela jedinečná. Podnikneme zde asi 2 hodinou pěší trasu, která nás s touto rezervací seznámí. Pokračování v přejezdu k Mrtvému moři na nocleh.
10. den: Tento poslední programový den bude pohodový a odpočinkový. Dopoledne se přemístíme do HAMMAMAT MA´IN (vodopád, termální prameny o teplotě 30-37°C, v těchto léčivých vodách se koupal i Herodes Veliký). Odpoledne se vrátíme na ubytování a budete mít volný čas užít si koupání v MRTVÉM MOŘI - nejníže položené otevřené místo na Zemi (-430 m.), léčivá voda, bahno i vzduch, ležení na hladině, výhledy na protilehlé Judské hory.
11. den: Let Ammán – Vídeň, opět bude zajištěný transfer z Vídně do Prahy.

Cena obsahuje

 • letecká přeprava Praha nebo Vídeň – Ammán – Praha nebo Vídeň vč. tax
 • transfery v Jordánsku klimatizovaným minibusem nebo autobusem
 • 10x ubytování v hotelích 3-4*
 • 9-10x polopenze (dle času letů)
 • český a místní průvodce
 • terénní auta ve Wadi Rum
 • vyřízení jordánského víza
 • vstupy dle programu

Cena neobsahuje

 • bakšišné
 • V závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 650 Kč / os.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (příplatek: 1015 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 8900 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist