Romantické Bavorsko - zámky i Romantická cesta

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Přejezd do Bavorska a návštěva jeho hlavního města MNICHOVA – historické centrum města s monumentální radnicí na Marienplatzu, impozantní chrám Frauenkirche s charakteristickými věžemi, zajímavé jsou ale také četné pivnice (proslavené nejen návštěvami Adolfa Hitlera). Možnost návštěvy některého z muzeí v někdejší rezidenci bavorských králů nebo Nové či Staré pinakotéky. Dojezd na ubytování.
2. den: Okruh za nejkrásnějšími bavorskými zámky: NEUSCHWANSTEIN – proslulý zámek krále Ludvíka II. Bavorského, který se později stal inspirací pro četné další stavby po celém světě, zámek postavený vysoko v horách s výhledem do krajiny Allgäu. Další ze staveb Ludvíka II. Bavorského - zámeček LINDERHOF s bohatou rokokovou výzdobou, krásnými zahradami i slavnou jeskyní s Labutím jezerem. Na závěr dne procházka u romantického jezera EIBSEE pod nejvyšším německým vrcholem ZUGSPITZE .
3. den: Průjezd po tzv. Německé romantické cestě, která je pro své přírodní zajímavosti, řadu zámků a hradů a jedinečný sled historických měst a městeček jednou z nejoblíbenějších turistických tras v Německu. AUGSBURG – hlavní město historické země Švábsko pojmenované po římském císaři Augustovi, náměstí Rathausplatz s řadou architektonicky cenných domů, katedrála s bohatým zařízením, jedinečné Fuggerei. Půvabné městečko DINKELSBÜHL se čtyřmi branami, velkolepými kupeckými domy a krásným kostelem sv. Jiří. Městečko NÖRDLINGEN choulící se v obrovském Rieském kráteru vzniklém po zásahu meteoritem. Téměř neporušené hradby z 15.stol., pozdně gotický kostel sv. Jiří s impozantní západní věží s panoramatickým výhledem na město i radnice ze 14.stol. jsou jen výběrem krásných staveb, které zde můžete vidět. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 2x snídaně

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1400 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist