přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.136 Krásy Andalusie - letecky

Alhambra - lví dvůr II

Tento náš zájezd je zaměřen na poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, ev. Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si zpestříme výlety do zajímavých přírodních oblastí (např. NP Torcal, skála Gibraltar).

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel ****

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odlet z Prahy, přílet do Andalusie .

2.den (pá): Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. ANTEQUERA – zastávka u unikátní památky – dolmenů na okraji městečka. Prohlídka města CORDOBA, jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek - katedrála/mešita, římský most, židovská čtvrť aj.

3.den (so): Výlet do srdce Andalusie - města GRANADA (UNESCO) - zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem aj.).

4.den (ne): Odjezd brzy ráno na dlouhý výlet za dalšími jedinečnými místy Andalusie . Zastávka v romantickém městečku VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými vyhlídkami. Prohlídka centra města CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády. Na závěr zastávka ve „městě sherry“ – JEREZ DE LA FRONTERA.

5.den (po): Pobyt u moře. Pro zájemce půldenní výlet vláčkem (jízdné cca 3,6 Eur jedna cesta) s průvodcem do nedalekého města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.

6.den (út): Prohlídka GIBRALTARU- britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Přejezd přes hory do oblasti bílých městeček a návštěva Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí.

7.den (st): Pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu do Sevilly. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí.

8.den (čt): Transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
24.5.-31.5.20188 dní23 990 Kčrezervovat
24.9.-1.10.20188 dní23 990 Kčrezervovat

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu do Andalusie
 • průvodce
 • místní autobus na výlety
 • 7x ubytování v hotelu**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenzi

  Fakultativní výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)
 • vstupné do Alhambry s rezervací (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 900 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na vyžádání v CK (příplatek: 3 300 Kč)

  © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí