přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.153 Turecké jižní a západní pobřeží + Rhodos

Aspendos

Druhý zájezd do oblasti klenotů antiky je navíc doplněn perlami jihozápadu Turecka. Navštívíme metropoli turecké riviéry - Antalyi, starověké památky (Perge, Aspendos), uvidíme úchvatné skalní hrobky Myra a projedeme se po nejromantičtější části tureckého pobřeží, kde se nad blankytným mořem vypínají vysoké hory pohoří Agdaglar.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.

2.den (): Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.

3.den (): Příjezd do Turecka . ISTANBUL - první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulejmanova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.

4.den (): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.

5.den (): PAMUKKALE (UNESCO) – travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Příjezd na pobřeží do oblasti Antalye.

6.den (): Pobyt u moře.

7.den (): TURECKÁ RIVIÉRA – PERGE – impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU – soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Podvečerní atmosféra nejvýznamnějšího letoviska na jižním pobřeží ANTALYE – kouzelné historické centrum s římskými památkami a malebným starým přístavem.

8.den (): Výlet na jihozápadní pobřeží: zastávka v místě, kde stálo starověké město MYRA, kde ve skalních stěnách obyvatelé vyhloubili úchvatné hrobky. FETHIYE – ve starověku známá jako Telmessos. Stará pevnost rytířů řádu sv. Jana, římské divadlo, na strmé stráni lykijské hrobky. Pláž ÖLÜDENIZ – „dvojitá“ pláž na poloostrově, která se pro svou romantickou krásu stala jedním z nejfotografovanějších motivů Turecka. Příjezd na ubytování do oblasti Marmaris.

9.den (): Pobyt u moře. Fakultativně možnost lodního výletu (cena trajektu je cca 50 €) na ostrov RHODOS (UNESCO) – návštěva hlavního města ostrova se 4 km hradeb z 15. – 16. stol., nádhernou Rytířskou ulicí, Palácem velmistrů, Hodinovou věží.

10.den (): BODRUM - město ležící při tyrkysově modrém Bodrumském zálivu. Oblíbené letovisko, kde proti siluetě okolních kopců terasovitě sestupuje množství bílých domů. Městu dominuje křižácký hrad sv. Petra. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna a dnes jeden z nejkrásnějších archeologických areálů v Turecku. Příjezd na ubytování do oblasti Kusadassi.

11.den (): EFES - archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa, ARTEMIDINA CHRÁMU. MILÉT - starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

12.den (): Pobyt u moře.

13.den (): PERGAMON – antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií, proslavené Homérovou Illiadou. Nocleh.

14.den (): Odjezd z Turecka. Přejezd přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko.

15.den (): Příjezd do ČR dopoledne.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • poj. léčebných výloh a storna
  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • 11x ubytování v hotelu ve 2lůžk. pokojích
  • 11x snídani
  • 9x večeři

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí