přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.148 Turecké západní pobřeží

Turecko - Afrodisias

Náš zájezd do Turecka směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek západního pobřeží Turecka, Kusadassi. V průběhu zájezdu do Turecka také navštívíte metropoli Istanbul, tzv. "bavlněný zámek" Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy s výlety

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (): Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.

2.den (): Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.

3.den (): Příjezd do Turecka . ISTANBUL - první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulej-manova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.

4.den (): ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.

5.den (): Pobyt u moře.

6.den (): EFES - archeologický areál unikátních antických staveb. Trosky jednoho z divů světa - Artemidina chrámu. Město SELCUK s bazilikou sv. Jana a archeologickým muzeem. Jeskyně Sedmispáčů. Dům Panny Marie na Slavičím vrchu.

7.den (): Pobyt u moře.

8.den (): PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.

9.den (): Pobyt u moře.

10.den (): DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna, která návštěvníky uchvátí svou mohutností. MILÉT - starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

11.den (): Pobyt u moře.

12.den (): PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií. Nocleh.

13.den (): Prohlídka EDIRNE - které je nazýváno bránou Orientu pro své monumentální islámské stavby. Přejezd do Bulharska. Nocleh.

14.den (): Dopoledne prohlídka SOFIE - významné křes¬ťanské stavby, mohutné kostely a chrámy, ale také meši¬ta z dob turecké nadvlády. Přejezd přes Srbsko.

15.den (): Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 

Cena obsahuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 11x snídani
  • 8x večeři

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí