přeskočit navigaci

poznávací zájezdy do celého světa
letos již 28. sezóna poznávacích zájezdů

obj.č.233 Velký okruh Irskem

Irsko-bar II

Podrobný poznávací zájezd do Irska, země Whisky, Vás provede nádhernou přírodou této země, plnou vřesovišť a tajemných močálů, ale také s nádhernými zahradami, starobylými středověkými hrady a historickými městy a hlavním městem Dublinem, sídlem irských vládců.

Typ zájezdu: Podrobné poznávací okruhy

Ubytování: privát

Stravování: polopenze

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd v podvečerních hodinách z ČR.

2.den (pá): Přejezd kanálu La Manche, přejezd do oblasti Birminghamu/Manchesteru, ubytování v hotelu.

3.den (so): Ráno cesta na jihozápad Anglie, přejezd trajektem do Irska (cca 4 hodiny). Po vylodění v Irsku pokračování v cestě do oblasti Killarney. Večer ubytování.

4.den (ne): Dopoledne RING OF KERRY - jedna z nejmalebnějších oblastí Irska, okružní jízda kolem poloostrova Iveragh. Cestou pěkné vesnice, úžasné zátoky, staré hradiště. DERRYNANE NATIONAL HISTORICK PARK - dům Daniela O’Connella s nádhernými zahradami. Výlet v oblasti KILLARNEYSKÝCH JEZER, vodopád TORC. Večerní návštěva KILLARNEY.

5.den (po): Dopoledne BUNRATTY - typický irský hrad a skanzen a dále do oblasti THE BURREN - neobvyklá a drsná divočina. ÚTESY CLIFFS OF MOHER - vyhlídka z útesů až 200 m vysokých, které patří k nejkrásnějším pobřežním úsekům Evropy. Při zpáteční cestě zastávka v romantickém městečku ADARE. Večer návrat na ubytování.

6.den (út): Městečko KENMARE s domky v pastelových barvách. BANTRY HOUSE – sídlo rodu Whiteú, vyniká úchvatnou polohou u zálivu Bantry Bay. Odpoledne BLARNEY CASTLE - snad nejznámější hrad Irska, ke kterému se váže řada pověr a zejména pak proslulý „kámen výřečnosti”. CORK - čilé přístavní město na ostrově mezi rameny řeky Lee.

7.den (st): Centrum oblasti Kerry – městečko TRALEE s větrným mlýnem, impozantní románská katedrála z 12. století v ARDFERT – komplex svatyní s pěkně zachovalými oblouky a vchodem. Odpoledne lehká túra uprostřed hor u GAP OF DUNLOE – půvabná rokle se třemi jezery.

8.den (čt): Přejezd na východ Irska. ROCK OF CASHEL - vápencová skála s pozoruhodnou impozantní zříceninou hradu z 12. st., bývalého sídla keltských králů, který vévodí stejnojmennému městečku. Návštěva raně křesťanského kláštera GLENDALOUGH (založen v 6.st.) v překrásném údolí, jemuž se říká „údolí dvou jezer” či „Irské Delfy”.

9.den (pá): Dopoledne DUBLIN - hlavní a zároveň největší město Irské republiky, sídlo irských vládců. Prohlídka více jak 1000 let starého města. Trajekt do Anglie, noční přejezd.

10.den (so): Ráno přejezd do Londýna. Prohlídka významných památek LONDÝNA. Ve večerních hodinách odjezd, noční přejezd kanálu La Manche.

11.den (ne): Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

termíndélkaDospělí poznámka 
5.7.-15.7.201811 dní16 990 KčOdjezd též z Plzně.rezervovat

Cena obsahuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • 7x nocleh dle času trajektu (2x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 5x v soukromí - dvoulůžkové pokoje v Irsku)
  • 5x polopenzi
  • trajekty do Británie a do Irska
  • průvodce

    Fakultativní výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)

    © 2003-2018 CK MAYER & CROCUS - specialista na poznávací zájezdy s 28-letou tradicí