Arménie a Gruzie - putování pod Kavkazem a Araratem

Připravili jsme pro Vás nový kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat – do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými křesťanskými památkami, ale také s přírodními krásami s dominujícím 5 160 metrů vysokým Araratem v Arménii a Vysokým Kavkazem v Gruzii. Najdete zde hluboké soutěsky i blankytně modré vody jezera Sevan a v Gruzii hlavně majestátní horské scenérie.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Podrobné poznávací okruhy

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
296-01 12.9. - 29.9.2018 53 990 Kč 52 990 Kč náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tbilisi.
2. den: Brzy ráno přílet do Tbilisi, transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek, snídaně. TBILISI – prohlídka metropole Gruzie, Sameba – třetí největší pravoslavná katedrála na světě, staré město mezi řekou a pevností Narikala, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, Most míru, aj.
3. den: Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kvareli, kde je historie výroby vína dlouhá 8 000 let: poutní místo DAVIT GAREJA – úžasných 19 jeskynních klášterů ze 6.stol. nedaleko ázerbájdžánské hranice, k nejkrásnější části komplexu výstup cca 1,5 hod. pěšky. Poté přejezd do nejlepší gruzínské vinařské oblasti a ukázka tradičního zpracování vína v KVARELI s možností ochutnávky (tradiční způsob výroby vína v Gruzii je zapsán na seznam UNESCO).
4. den: Přes průsmyk Gombori do bývalého hlavního města Gruzie MCCHETA (UNESCO) se starodávnými kostely a katedrálou Sveti Tskhoveli a klášterem Jvari. Dále prohlídka kláštera SHIO-MGVIME ze 6.stol. Po staré vojenské silnici přejezd na sever, prohlídka pevnosti ANANURI. Dojezd do lyžařského střediska Gudauri.
5. den: Přejezd do KAZBEGI v nadm. výšce 1 797 metrů nedaleko ruské hranice. Z Kazbeki pěší turistika cca 3,5 hodiny ke KOSTELU SV. TROJICE v nadm. výšce 2 170 metrů, který je umístěný na svazích hory Kazbek. Při pěkném počasí nádherné výhledy na jeden z nejvyšších ledovců v Kavkaze, masív Kazbeku (5 047 metrů). Fakult. možnost výjezdu ke kostelu terénními auty (cca 10 USD / os. – dle počtu os.) místo pěší turistiky.
6. den: Jeskynní komplex UPLISTSIKHE se 150 vzájemně propojenými jeskyněmi. Unikátní kombinace různých stylů a soch vytesaných ve skále. KUTAISI (UNESCO) – osídlení od 17.stol.př.n.l., od 3.stol.př.n.l. hlavní město Kolchidy, Bagratovská katedrála jako symbol sjednocení Gruzie v 11.stol.
7. den: Ráno farmářský trh v Kutaisi. Kousek od Kutaisi stojí klášter GELATI (UNESCO), jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii s katedrálou Panny Marie postavenou králem Davidem. Přejezd do oblasti Svanetie – městečko Mestia, centrum Horní Svanetie (UNESCO), jedinečné svanské věže, jedinečná oblast položená vysoko v horách pod masívem Kavkazu.
8. den: Celodenní výlet jeepy až do nejvzdálenější a zároveň nejvýše v Evropě položené vesnice UŠGULI (UNESCO) s typickými svanskými věžemi, turistika směrem k ledovci a nejvyššímu vrcholu Gruzie – hoře Šchara (5 068 mnm.) Návrat zpět do Mestie.
9. den: Přejezd subtropickou krajinou citrusových a čajových plantáží k Černému moři a krátký okruh centrem BATUMI – mondénní letovisko u Černého moře.
10. den: Průjezd soutěskou Mtkwari a pod hřebenem Malého Kavkazu, cestou četných klášterů a pevností. Prohlídka pevnosti RABAT.
11. den: Středověké jeskynní město VARDZIA, postavenéve 12.stol. za gruzínské královny Tamar, vytesané do skal. Překročení hranice s Arménií.
12. den: Sever Arménie - údolí Debed, kde stojí 3 nádherné kláštery z 10.-13.stol. a kostely pod patronací UNESCO: Bazilika ODZUN ze 6.stol., klášter SANAHIN z 10.stol. a klášter HAGHPAT z 11. – 12.stol.
13. den: Přejezd k vysoko položenému JEZERUSEVAN – největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 kamenných křížů a náhrobků). Průjezd po Hedvábné stezce přes 2 300 metrů vysoko položený průsmyk ke karavanserajiSELIM ze 14.stol.
14. den: Dopoledne prohlídka majestátního klášteraTATEV, budovaného mezi 9.-15.stol., výjezd ke klášteru lanovkou. Odpoledne nádherný klášterNORAVANK nad kaňonem řeky Ghnishik. Ochutnávka vína ve vyhlášeném vinařském regionu Areni, kde se produkuje nejlepší arménské víno.
15. den: Začátek prohlídky hlavního města Arménie JEREVANU: Historické muzeum na náměstí Republiky, památník Genocidy, slavné Kaskády v centru města. Jedna z nejlepších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmiacinu). Sestup do soutěsky řeky Azat s přírodním monumentem „Symfonie v kameni“ (fakult. možnost místo pěší turistiky jízdy terénními vozy – cca 5 € / os.). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy na skalní varhany.
16. den: Výjezd pod nejvyšší horu Arménie Aragac (4 090 mnm.), malebně položené jezero Kari v sopečné krajině v nadm. vášce 3 190 metrů. PEVNOST AMBERD v krásné krajině v nadm. výšce 2 200 metrů.
17. den: Ráno odjezd pod biblický Ararat – nádherně položený KLÁŠTER KHOR VIRAP. EDŽMIACIN (UNESCO) – náboženské centrum Arménie již od doby oficiálního přijetí křesťanství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů.ZVARTNOTS (UNESCO) – monumentální kostel z poloviny 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. Návrat do Jerevanu a prohlídka slavného muzea manuskriptů Matenadaran.
18. den: Brzy ráno odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • letenka Praha - Tbilisi a Jerevan - Praha vč. let. tax a palivového příplatku
 • doprava v Arménii a Gruzii (autobus nebo minibus dle počtu klientů)
 • terénní auta v Horní Svanetii
 • 16x ubytování v hotelích kategorie 3*
 • 16x polopenze, 2x oběd
 • český a místní průvodce
 • vstupy dle programu

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 1100 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 7480 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist