Bahrajn, Kuvajt, Qatar, Omán - to nejlepší z Perského zálivu

Omán – fascinující svět, který připomíná krajinu z pohádek Tisíce a jedné noci. Objevte dynamickou zemi, která patří k nejrychleji se rozvíjejícím zemím světa. Navštívíme místa zapsaná na listině UNESCO i místa, která nám Omán maximální přiblíží. Katar – zemězaslíbená tradicím arabské monarchie. I přesto, že většinu této oblasti pokrývá nehostinná pouštní planina, mnohé cestovatele láká právě ona. Katar je domovem typické pouštní architektury a starověkých skalních osad. Kuvajt – malá, zato velmi bohatá země. Vlastně se jedná o jedno jediné město, obklopené vyprahlou pouští s několika malými beduínskými osadami. Zdrojem prosperity je ropný průmysl. Bahrajn – vůbec nejmenší stát Perského zálivu. Hlavním městem je Manáma na ostrově Bahrajn. Perský záliv má skutečně co nabídnout. Navštívíme to NEJ…

 • ubytování: hotel ***+ubytování: hotel ***+
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahydo Manamy, hlavního města Bahrajnu. Nocleh č. 1.
2. den: Bahrajn, maličký státeček 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Ráno nás čeká prohlídka hlavního města, které nese přívlastek Město spících (souvisí s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu). Nejprve návštěva starého města, které je krásně renovované. Zejména čtvrť Muiharraq, kde v minulosti žili lovci perel a obchodníci, patří k těm nejzajímavějším. Prohlídka mešity Al Fateh, mohyly A`Ali, pahorek Qal`at al-Bahrain s pevností ze 16. století, most krále Fahda, který tvoří několik mostů a viaduktů (spojují Saúdskou Arábii a ostrovní Bahrajn). Možnost večerní návštěvy trhu v Manámě. Odjezd na letiště a pozdě večer odlet do Kuvajtu. Nocleh č. 2.
3. den: Po snídani prohlídka Kuvajtu, malé monarchie, která sousedí s Irákem a Saudskou Arábií. Tato země se řadí k hlavním světovým producentům ropy (na kuvajtském území se nalézá 8 až 9 %svět. zásob této suroviny).Konzervativní, extrémně bohatý malý státeček v Perském zálivu nás okouzlí svou moderní architekturou i vyspělostí. Projdeme se centrem Kuvajt City, Majlis al Umma – budova parlamentu, která je dílem dánského architekta JornaUtzona (proslavila jej zejména Opera v Sydney). Město Kuvajt je skutečně „metropole na ropu bohaté země. Moderní stavby jako nádherné věže KuvajtTower, mrakodrap Al Hamra Tower s nezvyklým vzhledem ale také výškou 414 m (nejvyšší stavba Kuvajtu) tvoří jeho dominanty. Nachází se zde ale i některé historické památky, z nichž nejstarší je Šejkův palác z roku 1896. Nocleh č. 3.
4. den: Ráno odlet do Kataru. Zde nás čeká 3 hodinová prohlídka emirátu, který leží na poloostrově vybíhajícím do Perského zálivu. Jeho hlavní město Dauhá tvoří zejména panorama mrakodrapů ve West Bay, residenční čtvrť Perla Kataru. Navštívíme muzeum islámského umění v „moderní pouštní pevnosti“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírkou islámských uměleckých předmětů v celém regionu. Projdeme se po přístavní promenádě Corniche, uvidíme Fanar Tower a snad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif. Perlou uprostřed trhu je trh s dravci, které sem chodí Katarci kupovat svým vnukům. Nocleh č. 4.
5. den: Po snídani transfer na letiště a let do Maskatu . Po příletu prohlídka Maskatu – vyhlídka na portugalskou pevnost Merani a Jalali, rybí trh, Sultánův palác a Velká mešita sultána Kábúse, Royal Opera House ve stylu moderní architektury, muzeum Bait Al Baranda. Poté se projdeme po promenádě „Corniche“, navštívíme nejstarší arabský trh súk Muttrah s původní ománskou architekturou. Odlišnou architekturu si můžeme vychutnat v dosud obývané šíitské čtvrti Soor al Lawatia. Při obědě i večeři budeme mít příležitost ochutnat místní speciality. Nocleh č. 5
6. den: Po snídani se vydáme přes hory Hajar směr Fanja a Sumail. Poté dorazíme do Nizwy, starodávného hlavního města. Navštívíme pevnost Nizwa, jednu z nejfascinujících pevností Ománu. Kolem pevnosti datované do roku 1660 se rozvinul tradiční trh – súk. Poté budete mít příležitost ochutnat tradiční jídla. Po obědě se přesuneme do vesnice Bahla, jednoho z nejstarších měst Ománu, jehož pevnost je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Samo město je proslaveno svojí keramikou i výšivkami. Pevnost Jebrin byla centrem vzdělanosti pro studium Islámu, arabštiny, medicíny i astrologie. Tato cesta je velmi inspirující a velice přiblíží ománskou kulturu. Večer návrat do Maskatu . Večeře. Nocleh č. 6.
7. den: Po snídaně se vydáme do oblasti Wahiba Sands, obrovského písečného moře, tvořeného bílými a rudými písečnými dunami, které dosahují až 200 m. Neskutečná podívaná zejména pro fotografy, kteří za každou dunou najdou nádherné scenérie, s nádhernou florou i zajímavou faunou. Návštěva beduínského domu v této divočině. Naprostý kontrast k této krajině je Wadi Bani Khalid. Tvoří je malé půvabné vesničky, vryté do okolních hor. Wadi má čistou hlubokou modrou vodu. Nocleh č. 7.
8. den: Odlet do Prahy.
9. den: Přílet do Prahy.

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Bahrajn - Kuvajt - Doha - Maskat - Praha
 • 7x nocleh ve 3* a 4* hotelích se snídaní
 • průvodce
 • okruhy Bahrajnem, Kuvajtem a Doha s místními průvodci
 • program v Ománu s místními průvodci
 • transfery dle programu

Cena neobsahuje

 • Víza: Bahrajn (při příletu 5 BD, Kuvajt – 75 USD elektronicky, Ománu 20 OMR – elektronicky)
 • spropitné (60 USD)
 • vstupné
 • stravu mimo snídaně

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 80 000 Kč (příplatek: 1200 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 9500 Kč)
 • prodloužení o dva dny pobytu u moře navíc (2x nocleh se snídaní) (příplatek: 4000 Kč)
 • 1/1 pokoj v případě prodloužení (povinný) (příplatek: 13500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist