Na našem novém zájezdu uvidíte nejen kulturní zajímavosti této části Bulharska, ale také se při nenáročné pěší turistice seznámíte s nádhernou přírodou pohoří Pirin, Melnických pyramid i pohoří Rila.

 • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

hotel s wellness a bazénem

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Příjezd do BANSKA . Procházka po okolí, seznámení s horským střediskem. BANSKO je rozděleno na část hotelovou, kde se je i hlavní kabinová lanovka a podél řeky je možné podnikat procházky na úpatí pohoří Pirin , a starší část města s pěkně opraveným starým centrem. Spodní a horní náměstí, kostel Svaté Trojice, historické uličky za kostelem se spoustou restaurací aj. Možnost procházky podél říčky Banderica do údolí POHOŘÍ PIRIN , kde se nachází koliby s místními pokrmy nebo k rybářské restauraci.
3. den: Výlet do pohoří PIRIN . Výjezd z Banska lanovkou nebo transferem (auty). Chata Banderica a dále nádherným údolím pod nejvyšší horu Pirinu Vichren. Dále k CHATĚ VICHREN, vyhlídka kousek nad chatou a výlet po okolí podél horské říčky Glazne a k jezerům OKOTO a MURATOVO, která dodávají tomuto údolí na malebnosti.
4. den: RILSKY MONASTIR – návštěva proslulého Rilského kláštera (UNESCO), který je zasazen v malebném údolí pohoří Rila a uvnitř nabízí nádhernou výzdobu a architekturu. Výlet úbočím pohoří RILA , cestou kostelíky LUCA a IVAN RILSKY.
5. den: Další část pohoří PIRIN . Lanovkou k chatě BEZBOG, dále výlet kolem Bezbožského jezera do krásné oblasti jezer s největším jezerem – POPOVO JEZERO. Zpět stejnou cestou k chatě Bezbog a k lanovce. Kdo by nechtěl na výlet, může relaxovat v hotelu nebo zajet taxíkem do nedalekých termálních lázní.
6. den: Výlet do vinařské oblasti jižně od pohoří Pirin . MELNIK – nejmenší město Bulharska a zároveň mimořádná architektonická rezervace vklíněná do úzkého pískovcového údolí. Centrum vinařství, možnost nákupu místních vín. Pěší výlet po okolí do kouzelného nitra MELNICKÝCH PYRAMID a na působivé vyhlídky na město a okolní kaňony. ROŽENSKÝ KLÁŠTER – památková rezervace nedaleko Melniku. Krásné historické nádvoří a v okolí opět zajímavé MELNICKÉ PYRAMIDY.
7. den: Prohlídka SOFIE – hlavní město Bulharska ležící pod vysokým pohořím Vitoša. Monumentální katedrála Alexandra Něvského, mešita Benja Baši, Národní divadlo obklopené parky, zbytky římských lázní, chrám Mikuláše Divotvůrce, bulvár Vitoša, Městský park aj.
8. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubytování v hotelu **** St. George s wellness a bazénem
 • 5x polopenzi
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištěné léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist