Norské fjordy - letecky - Mayer & Crocus s.r.o.

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Město Ålesund patří k nejkrásnějším sídlům v Norsku a můžeme zde navštívit unikátní mořské akvárium. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.

 • ubytování: hostelubytování: hostel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
202-02 6.8. - 11.8.2021 32 500 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Let do Bergenu přes Oslo, ubytování za městem.
2. den: BERGEN , procházka po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. Dojezd na ubytování.
3. den: Trajektem přes nejdelší fjord světa Sognefjorden. Průjezd kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN . Za dobrého počasí vyjedeme na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 486 m). Odtud je, jak Norové říkají, „vidět to pravé Norsko“. Plavba po světoznámém fjordu GEIRANGERFJORDEN (UNESCO) - jízdné v ceně.
4. den: Přístavní město ÅLESUND , postavené na několika ostrovech. Město navštívíme po překonání Storfjordu trajektem. Ålesund v roce 1904 vyhořel a nové centrum bylo vybudováno ve stylu Art nouveau. Budeme mít možnost navštívit jedno z největších mořských akvárií v severní Evropě nebo Centrum secesní architektury. Později odpoledne se autobusem vydáme na vrchol slavné silnice TROLLSTIGEN (Trolí stezka), kde se nachází i moderní vyhlídka. Odjezd na ubytování.
5. den: Dopoledne zastávka u sloupového kostela v RINGEBU nad údolím Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města LILLEHAMMER u největšího norského jezera Mjösa. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal ceremoniál ZOH 1994. Dojezd do Osla. Centrum OSLA – budova Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Večer prohlídka parku FROGNER. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda s fontánou, monolitem a dalšími sochami.
6. den: Velkým pojmem pro všechny návštěvníky OSLA je poloostrov muzeí Bygdøy , na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Závěrem našeho pobytu v Norsku se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč
 • zpáteční letenku Praha - Bergen - Praha s přestupem včetně letištních tax
 • 5x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • 5x snídani
 • 4x večeři
 • dopravu autobusem v Norsku
 • vnitrostátní trajekty
 • plavbu po Geirangerfjordu
 • průvodce

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - povinný a na ověření v CK - omezený počet (příplatek: 3500 Kč)
 • připojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist