Chodsko – tradiční kraj se strážci zemské hranice i s tragickým hrdinou Janem Sladkým Kozinou, který měl svatbu v kostele v Klenčí pod Čerchovem. Chodsko to jsou Domažlice se slavnou šikmou věží. Jsou to i odlehlé pohraniční lesy se zvláštním kouzlem. Jsou to i Světce se skvostnou novogotickou jízdárnou, druhou největší v Evropě. A v lese se zde k nebi tyčí zříceniny kláštera Heiligen. Prohlédneme si i jeden z našich nejvýznamnějších benediktinských klášterů – klášter Kladruby, který založil přemyslovský kníže Vladislav v r. 1115.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Pozdně gotický vodní hrad ŠVIHOV svým pevnostním systémem patří k nejlepším pevnostem své doby. KLATOVY – od dob Přemysla Otakara II. královské město, jedinečné náměstí Míru s Černou věží.
2. den: Výstup na nejvyšší vrchol Českého Lesa Čerchov (1 042 m.) z Capartic se sestupem do Pece (Dřevorubecké muzeum). Na vrcholu Čerchova stojí Kurzova věž s kruhovým výhledem, za jasného počasí až na Alpy. Celkem cca 9 km pěšky. BABYLON – Čertovou naučnou stezkou kolem Čertova viklanu na Babylon , možnost koupání nebo další procházky.
3. den: Toulky Chodskem: VÝHLEDY – pěšky do KLENČÍ POD ČERCHOVEM (3,5 km pěšky), rodiště J.Š.Baara s jeho muzeem, hřbitov aj. Přejezd do TRHANOVA a odtud do ÚJEZDU (3 km pěšky) malebnou chodskou krajinou. Dojezd autobusem do DOMAŽLIC – slavná Domažlická věž s hezkým výhledem a další pamětihodnosti.
4. den: HORŠOVSKÝ TÝN - původně biskupský hrad, ze kterého se stal renesanční skvost západních Čech, prohlídka zámku. Výlet do zapomenutého koutu na okraji Česka: TACHOV - město s jedněmi z nejzachovalejších hradeb v Česku. Jen kilometr odtud leží SVĚTCE s rozvalinami paulánského kláštera a kraj jako z Wallesu.
5. den: Putování okolím KDYNĚ : fotozastávka u památníku na bitvu u Domažlic. Poté pěšky na rozhlednu KORÁB s dalekým výhledem. Dále dojdeme k mohutné zřícenině hradu RÝZMBERK (680 m n.m., raně gotický hrad). Dojezd do Kdyně a koupání v Centru vodní zábavy Kdyně.
6. den: Přírodovědná a historická okružní stezka z Přimdy ke zřícenině románského hradu PŘIMDA – nejstaršího kamenného hradu v Čechách (nejdelší varianta cca 8 km pěšky). BOR – zámek a jedinečná Loreta ze 17.st. (prohlídky dle aktuální situace a přístupnosti památky).Na závěr našeho putování barokní klenot – klášter KLADRUBY a v jeho blízkém okolí kamenné smírčí kříže, dávné připomínky zločinů a pokání. Dojezd do Prahy večer.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 5x polopenze

Fakultativně

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist