Chodsko – tradiční kraj se strážci zemské hranice i s tragickým hrdinou Janem Sladkým Kozinou, který měl svatbu v kostele v Klenčí pod Čerchovem. Chodsko to jsou Domažlice se slavnou šikmou věží. Jsou to i odlehlé pohraniční lesy se zvláštním kouzlem. Jsou to i Světce se skvostnou novogotickou jízdárnou, druhou největší v Evropě. A v lese se zde k nebi tyčí zříceniny kláštera Heiligen. Prohlédneme si i jeden z našich nejvýznamnějších benediktinských klášterů – klášter Kladruby, který založil přemyslovský kníže Vladislav v r. 1115.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
518-01 16.7. - 21.7.2022 7 590 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Pozdně gotický vodní hrad ŠVIHOV svým pevnostním systémem patří k nejlepším pevnostem své doby. KLATOVY – od dob Přemysla Otakara II. královské město, jedinečné náměstí Míru s Černou věží. Zastávka u památníku na bitvu u Domažlic (r. 1434).
2. den: Toulky Chodskem: KLENČÍ POD ČERCHOVEM , rodiště J.Š.Baara s jeho muzeem, hřbitov aj. Přejezd do TRHANOVA a odtud do ÚJEZDU (3 km pěšky, statek J.S.Koziny) malebnou chodskou krajinou. Dojezd autobusem do DOMAŽLIC – slavná Domažlická věž s hezkým výhledem, Chodský hrad s muzeem Chodska, krásné náměstí a další pamětihodnosti. Na závěr našeho putování Chodskem VÝHLEDY - oblíbené místo J.Š.Baara s jeho památníkem.
3. den: Výstup na nejvyšší vrchol Českého Lesa ČERCHOV (1 042 m.) z Capartic, se sestupem na Babylon. Na vrcholu Čerchova stojí KURZOVA VĚŽ s kruhovým výhledem, za jasného počasí až na Alpy. Celkem cca 13 km pěšky. BABYLON – možnost koupání nebo další krátké procházky k Čertovu viklanu.
4. den: Výlet do zapomenutého koutu na okraji Česka: TACHOV - město s jedněmi z nejzachovalejších hradeb v Česku. Jen kousek odtud leží SVĚTCE s rozvalinami paulánského kláštera a kraj jako z Walesu (procházka do Světců Knížecí alejí a prohlídka jízdárny Světce). Zřícenina románského hradu PŘIMDA – nejstaršího kamenného hradu v Čechách. BOR – jedinečná Loreta ze 17.st. (prohlídky dle aktuální situace a přístupnosti památky).
5. den: CHUDENICE: procházka Americkou zahradou, k černínskému empírovému zámku Lázeň sv. Wolfganga, rozhledna Bolfánek. Putování okolím KDYNĚ : na rozhlednu KORÁB s dalekým výhledem. Dále dojdeme ke zřícenině HRADŮ NOVÝ HERŠTEJN a RÝZMBERK (680 m n.m., raně gotický hrad).
6. den: HORŠOVSKÝ TÝN - původně biskupský hrad, ze kterého se stal renesanční skvost západních Čech, prohlídka zámku a procházka zámeckým parkem. Pěší turistika v kraji žulových skal a solitérních balvanů SEDMIHOŘÍ, kudy se vydáme po naučné stezce. Na závěr našeho putování barokní klenot – klášter KLADRUBY. Dojezd do Prahy večer.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
 • 5x polopenze

Fakultativně

 • pojištění storna zájezdu (příplatek: 120 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1750 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist