- termály a víno Chcete poznat v Maďarsku kraj vína a termální vodě zaslíbený a zažít atmosféru slavnosti nejznámějšího maďarského vína aszú „vína králů“ v oblasti Tokajských vrchů? Termální lázně Eger a jeskynní lázně Tapolca. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálnímu stavu slavností. V případě zrušení termínu slavností, což se někdy po uzávěrce katalogu stane, jsou změny programu vyhrazeny. V takové situaci bude především více času věnováno koupání v termálech, odpočinku a také ochutnávkám.

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6h., přejezd přes Slovensko do Maďarska, BUDAPEŠŤ (UNESCO), projížďka městem a poznání čtvrti Pešť, stará tržnice Vásárcsarnok a gastronomický ráj, Váci útca, chrám sv. Štěpána a Parlament, ubytování v Budapešti, večeře.
2. den: Variantně fakultativní výlet lodí a busem s průvodcem za krásami Dunajského ohybu, lodí do městečka VISEGRAD , významné historické místo pro Uhry, vysoko na skále ční citadela Visegrad, od dob Matyáše Korvína strážný hrad nad Dunajem a místo setkání 3 králů r. 1335 i místo setkání Višegrádské čtyřky, procházka na Šalamounovu věž či návštěva renesančního královského paláce. Dále cesta busem do srdce NP Pilištínské vrchy, pro turisticky zdatnější průchod krásnou soutěskou Ram kolem skalních útvarů s četnými vodopády (cca 8km a převýšení 588 m.), pro pohodlné horské středisko DOBOGÓKÖ (756 m.), jedno z prvních turistických středisek Maďarska 19. stol. a procházky po okolí a gurmánské zážitky. Umělecké městečko SZENTENDRE, bylo centrem srbských uprchlíků před Turky a tím také centrem pravoslavné církve v Maďarsku, barokní domky, kostely a synagoga, malířské galerie. Cestou zpět Aquincum, pozůstatky římského města v Pannonii, koupání v původně největších termálních lázních Széchenyi fürdö nebo návštěva galerie či parku Városliget. Variantně celodenní pobyt v termálních lázních Széchenyi fürdö a procházka v parku Városliget, památník Milénia na Náměstí hrdinů, návrat na ubytování.
3. den: EGER , „barokní perla Maďarska“, náměstí s barokním chrámem, hrad, turecký minaret, odpočinek a relaxace v termálních lázních. Návštěva oblasti vinných sklepů tzv. údolí krásné paní, posezení ve vinném sklepě s ochutnávkou egerského vína Bikaver, Leányka, malé občerstvení, cesta do MISCOLC , ubytování u termálních lázní v MISKOLC-TAPOLCA
4. den: Barlangfürdö, koupání a relaxace v jeskynních termálních lázních Tapolca , návštěva pověstné vinařské oblasti TOKAJ (UNESCO), na jaře účast na „festivalu Tokajského vína“, zahájení vinobraní, průvod v krojích, přehlídka místních vín spojená s ochutnávkou, možnost nákupu kvalitního tokajského vína, přehlídka vinařů, folklórní program (v případě zrušení slavností náhradní program s delší dobou na koupání nebo návštěvou MISKOLCE , hradu Diósgyör a cestou historickým vláčkem do Bukových hor a potom návštěva tokajského vinného sklepa, ochutnávka a pohoštění, pozdní návrat.
5. den: BUDAPEŠŤ (UNESCO), okružní jízda městem, hradní čtvrt Buda, Matyášův chrám, Rybářské bašty a výhledy na Pešť, secesní architektura, fakult. oběd v palačinkárně. Příjezd do ČR do 23 h.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 4x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje)
 • 4x polopenze
 • ochutnávka tokajského vína
 • vstupné na festival
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • cena nezahrnuje vstupné, ochutnávky při slavnostech a termální lázně (celkem cca 18 500 HUF)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 3000 Kč)
 • ochutnávka vína v Egeru (příplatek: 160 Kč)
 • doprava na fakult. výlet 2. den (min. 15 os.) (příplatek: 790 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist