Florencie, Toskánsko, perla renesance a velikonoční slavnost ohňů

FLORENCIE je klenotem renesance, městem Michelangela a Medicejských, Danteho i Petrarky. Poznáte její architekturu, navštívíte galerie a muzea, potěšíte se v kouzelných zahradách a vychutnáte si atmosféru lázeňského města Montecatini Terme. Zažijete příjemný velikonoční pobyt a mimořádnou velikonoční slavnost s ohňostrojem - Scoppio del Carro. Ve Florencii zůstanete celé dva dny a máte možnost navštívit Galerii Uffizi, která je pro návštěvníka bez rezervace nebo bez mnohahodinového čekání nedostupná. Poznávací zájezd za památkami a uměním, 2 plné dny ve Florencii, zájezd na Velikonoce. Vyjeďte s námi na jarní zájezd za poznáním, využijte volna státních svátků v době Velikonoc.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd v 19 hodin z Prahy, přejezd do Itálie.
2. den: FLORENCIE (UNESCO), toskánská metropole nazývaná kolébkou renesance, prohlídka s místním průvodcem: Santa Maria Novella, Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Michelangelův David, Bargello, Santa Croce, Piazza Duomo, dóm, Giottova kampanila. Možnost návštěvy baptisteria, možnost návštěvy galerie Uffizi (doporučujeme rezervaci) nebo Accademie. Lázeňské městečko MONTECATINI TERME , možnost večeře za příplatek.
3. den: Klenoty Toskánska: středověké SAN GIMIGNANO (UNESCO) s věžemi z 12.-13. století, náměstí Piazza della Cisterna se starobylými paláci s věžemi, chrám Collegiata s freskami ze Starého i Nového zákona a s nádhernými Ghirlandaiovými freskami v Cappella di Santa Fina, Palazzo Popolo s Museo Civico a věží Torre Grossa, pevnost Rocca, kostel San Agostino (fresky Benozzo Gozzoli). Fakult. ochutnávka vína Vernaccia a místní gastronomie: toskánské salámy, lanýžová pomazánka, olivový olej, balsamico, možnost nákupu vína Vernaccia di San Gimignano DOCG. PISA (UNESCO), překrásná románská architektura v pisánském slohu - Camposanto, dóm, baptisterium, světoznámá šikmá věž. Středověká LUCCA , rodiště Pucciniho, centrum města na místě římského fóra, pozoruhodné náměstí Piazza Anfiteatro s domy postavenými na základech římského amfiteátru, dochované hradby, krásný románský dóm San Martino z 11. stol. a několik dalších krásných románských kostelů, Torre Guinigi, atmosféra podvečerního města, pozdní návrat. Ubytování umožňuje pro samostatné cestovatele trávit 1 den v lázeňském městě MONTECATINI TERME a lanovkou si vyjet nad město nebo individuální cestu vlakem do FLORENCIE a návštěvu galerie.
4. den: Celodenní prohlídka FLORENCIE : kostel San Lorenzo a kaple Medicejských s Michelangelovými náhrobky, Ponte Vecchio s krámky zlatníků, kostel Santa Maria del Carmine a kaple Brancacciů. Dopoledne jedinečná velikonoční slavnost Scoppio del Carro - "výbuch vozu" s průvodem v historických kostýmech, zapalováním velikonočního ohně a ohňostrojem, tržnice a atmosféra uliček. Možnost indiv. návštěvy galerie Pitti nebo zahrad Boboli, individ. možnost večeře, odjezd z Florencie večer, noční přejezd.
5. den: Příjezd dopoledne.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 2x hotel (2lůž. pokoje) se snídaní
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • cena nezahrnuje pobytovou taxu a vstupy

Slevy

 • Zájezd je koncipován tak, abyste měli možnost poznat kouzlo města, které se stalo kolébkou renesance, a zároveň díky rezervaci mohli navštívit jeho nejvýznačnější světoznámé galerie.
 • Florencie je uzavřena pro cizí turistické autobusy, na dopravu do centra lze využít vlak za 1,50 €.
 • Galerie Uffizi – jedna z nejvyhledávanějších galerií Evropy má problematický vstup (3-4hodinové fronty). CK zajišťuje časovou rezervaci, která je nutná hradit několik měsíců předem (vstupné i s rezervačním poplatkem 500 Kč), ale bez fronty umožňuje skupině navíc vstup za studentské i slevy (rozdíl vrací průvodce na místě).
 • Průvodce:
 • V Itálii je přísný zákaz provázení bez italské licence specializované na město. Ve Florencii řešíme situaci najmutím místního průvodce za příplatek a váš průvodce překládá. Tak zároveň umožníme skupině větší slevy na vstupné do některých objektů a návštěvu paláců, které bez místního průvodce nejsou přístupné. I mimo hlavní centrum omluvte prosím průvodce, nemá dovoleno hovořit podrobně v chrámech, na náměstí a před stěžejními památkami. Vynahradí vám výklad v autobuse a v postranních ulicích, parcích a náměstích.

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 1300 Kč)
 • 1x večeře (příplatek: 480 Kč)
 • Záloha na vstup do Galerie Uffizi (nutno rezervovat předem) (příplatek: 700 Kč)
 • Pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist