• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Irsko, země s keltskou minulostí, viktoriánskými sídly, prehistorickými památkami a fascinující přírodou. Vydejte se s námi na jedinečný zájezd do země přírodních krás, do země, která neopouští své hrdé tradice. Navštívíme turisticky nejpůsobivější místa od severu na jih, od jedinečného Obrova chodníku po podmanivou cestu Ring of Kerry s pobřežními scenériemi a rybářskými osadami. Nevynecháme Dublin, Belfast, Gallway, národní parky, útesy Cllifs of Moher, bičované rozbouřeným Atlantikem, „skalnatou zemi“ The Burren, poloostrov Dingle, ale ani whiskey a pivo Guinnes.

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
234-02 9.8. - 18.8.2024 47 990 Kč náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem do DUBLINU , transfer na ubytování do hotelu.
2. den: Navštívíme mýtickou TARU, kde byli až do 11. století voleni nejvyšší králové starého Irska. Poté přejedeme do klášterního komplexu z 5. století MONASTERBOICE, v němž spatříme i jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko (kulatá věž a tři vysoké kamenné kříže z 10. stol.). Překročíme hranici Severního Irska a zamíříme do jeho metropole BELFASTU . Zde si prohlédneme novou městskou čtvrť na místě starých doků v ústí řeky Lagan s velmi zajímavým muzeem Titanicu. Procházka centrem kolem radnice, opery, katedrály sv. Anny, historickou čtvrtí Entries s univerzitou aj.
3. den: Zamíříme k severnímu pobřeží ke slavnému OBROVU CHODNÍKU (UNESCO), k čedičovým sloupům svažujícím se do mořských hlubin, jež jsou jedním z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Odpočineme si v proslulé palírně whiskey v BUSHMILLS, pálící již od roku 1608 jednu z pověstných značek zdejší whiskey. Odpoledne si prohlédneme druhé největší severoirské město DERRY (LONDONDERRY), navštívíme Staré město, starosvětské hospůdky, nejzachovalejší městské hradby ve Spojeném království. Podíváme se do katolické čtvrti Bogside, s nádhernými malbami na zdech domů, které připomínají dlouhá léta konfliktu mezi katolíky a protestanty v Ulsteru.
4. den: Vrátíme se do Irské republiky, zastavíme u hrobu irského básníka W. B. Jeatse pod stolovou horou Ben Bulben a navštívíme malebné městečko WESTPORT pod horou Sv. Patricka. Budeme se kochat vyhlídkovou jízdou drsným krajem zálivů, hor, jezer a rašelinišť NP CONNEMARA, kde si mj. prohlédneme návštěvnické centrum Národního parku Connemara a při procházce zdejší krajinou určitě uvidíme i slavné connemarské poníky. Na závěr dne procházka centrem univerzitního města GALLWAY. Nebude chybět náměstí Eyre Square, Latinská čtvrť, Church of St.Nicholas ani hospůdky lemující uličky u starých doků.
5. den: Zamíříme do drsné, ale nesmírně zajímavé vápencové oblasti THE BURREN „ Skalnatá země“. Ukážeme si úžasnou hrobku POLNABRONE DOLMEN z doby před 4 tisíci lety, dále městečko KILFENORA s nádhernými keltskými kříži a maličkou katedrálou. Podíváme se na fascinující útesy CLIFFS OF MOHER dosahující výšky 200 m a táhnoucí se v délce 8 km. Zastavíme v malebném městečku ADARE. Nocleh v oblasti Killarney.
6. den: Vyhlídková jízda po poloostrově Iveragh. RING OF KERRY : skanzen BOGVILLAGE, přímořské městečko WATERVILLE, kam na dovolenou jezdíval Charlie Chaplin, překrásné výhledy na pobřeží irského jihozápadu, zálivy s písečnými plážemi, malebné městečko SNEEM a vyhlídky na nejvyšší irskou horu Carrantuohill (1040 m n.m.) a jezera NP Killarney. Na závěr zastavíme v u viktoriánského sídla MUCKROSS na břehu stejnojmenného jezera a prohlédneme si centrum města KILLARNEY s krásnou katedrálou a stylovými hospůdkami.
7. den: Vydáme se na samotný západ Irska na poloostrově DINGLE: nádherná písečná pláž INCH, městečko DINGLE, keltská pevnost DUNBEG, nejzápadnější výběžek mys DUNMORE s výhledy na souostroví Blasket Islands, nejstarší irský kostelík Gallariova oratoř, tajemné kameny se starým keltským písmem Ogam.
8. den: Naše cesta pokračuje na jih ke zřícenině hradu BLARNEY CASTLE s legendárním kamenem výmluvnosti. Navštívíme irskou Akropoli, jak jsou nazývány pozůstatky církevních staveb na skále ROCK OF CASHEL ve stejnojmenném městečku, kde bylo na dvoře místních arcibiskupů uvařeno poprvé slavné černé pivo Guinness. Na závěr dne zavítáme do nejpůvabnějšího vnitrozemského města ostrova KILKENNY v ohybu řeky Nore. Prohlédneme si nejvýznamnější památky vč. katedrály Sv. Canice, Rothe House i exteriéru kilkennského hradu.
9. den: Dopoledne si během procházky v překrásné horské krajině prohlédneme ruiny starého irského kláštera Sv. Kevina v GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer) v NP WICKLOW. Odpoledne DUBLIN , rušná O´Connell Street, první irská univerzita Trinity College, sbírky Národního muzea, katedrála Sv. Patricka, dublinský hrad, čtvrť vyhlášených hospod s živou hudbou Temple Bar a mnoho dalšího. Nocleh v Dublinu .
10. den: Individuální volno v Dublinu , v návaznosti na letový řád transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu do Dublinu a zpět
 • letištní taxy
 • dopravu klim. busem v Irsku
 • transfer z/na letiště
 • 9x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 9x snídani
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • Vstupy níže uvedené je nutné předem závazně rezervovat při objednání zájezdu v CK
 • Muzeum Titanicu vstupné a rez. poplatek cca 24 GBP
 • Bushmills palírna vstupné a rez. poplatek cca 15 GBP
 • Cliffs of Moher vstupné a rez. poplatek cca 13 EUR

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 770 Kč)
 • 1/1 pokoj v termínu od 30.6. - povinný při nedoobsazení (velmi omezený počet, upřednostňujeme doobsazení) (příplatek: 7200 Kč)
 • 1/1 pokoj v termínu od 9.8. - povinný při nedoobsazení (velmi omezený počet, upřednostňujeme doobsazení) (příplatek: 8200 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů