Island - velký okruh zemí ohně a ledu

- velmi podrobný okruh Island, ostrov ohně a ledu, zapůsobí na každého turistu, toužícího uniknout ze středoevropské reality, naprosto zvláštním, téměř magickým kouzlem. Desítky nádherných vodopádů, rudožluté kopce, ledovcová jezera, ale také horká vřídla a bublající země, která vypadá, jakoby ji někdo poskládal z nejbizarnějších útvarů světa, to všechno je Island. Najdete zde největší pevninský ledovec, ale i jeden z nejmohutnějších vodopádů či nejznámější Geysir, otce všech gejzírů.

 • ubytování: ubytovnaubytování: ubytovna
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
208-01 13.8. - 26.8.2018 39 860 Kč Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové. termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd v poledních hodinách, přejezd německým územím do Dánska.
2. den: Ráno příjezd do přístavu Hirtshals, nalodění na trajekt, nocleh na lodi.
3. den: Celý den plavba trajektem, technická zastávka na FAERSKÝCH OSTROVECH. Nocleh na lodi.
4. den: Ráno příjezd do islandského přístavu SEYDISFJORDUR, vylodění. Odjezd přes EGILSSTADIR – centrum východu ostrova, ležící u žlabovitého jezera LOGURINN. Dále směrem k Atlantiku podél úchvatných fjordů, kolem pobřeží přes rybářskou vesničku DJUPIVOGUR, a poté kolem „barevných hor“ v pohoří STAFAFELL do města HÖFN – brány k největšímu ledovci Evropy VATNAJÖKULLU. Nocleh.
5. den: Cesta kolem pobřeží na jih, přijedeme k ledovcové laguně JÖKULSÄRLÖN, možnost projížďky obojživelným vozidlem. V národním parku SKAFTAFEL podnikneme krátký výlet k tzv. „Černému vodopádu“ SVARTIFOS – černé čedičové varhany. Přejezd přes lávové pole sopky LAKI na samotný jih ostrova. VÍK – nejjižnější bod Islandu. Procházka po černé sopečné pláži s čedičovou jeskyní. Mys DYRHÓLAEY – skalní brána a skalní útesy s četnými ptačími koloniemi. Nocleh.
6. den: Vodopád SKOGAFOSS (60 m), potom jízda pod činným vulkánem HEKLA. SKALHOLT – biskupství, které je duchovním centrem Islandu. Odjezd do nejznámější oblasti Islandu. Potom procházka oblasti gejzírů, GEYSIR – starý otec všech gejzírů (již málo činný), STROKKUR – syn, který každých 10 minut chrlí proud horké vody do výše 25 m. Dále gigantický „ZLATÝ VODOPÁD“ GULLFOSS. Národní park THINGVELIR – místo styku evropské a americké litosférické desky, místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa ALTING. Nocleh.
7. den: Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, moderní kostel HALLGRÍMSKIRJA, vodojem PERLAN s otočnou restaurací, vila HÖFDI – místo schůzky presidentů Gorbačova a Reagana. Odjezd do činné oblasti KRÍSUVÍK. Nocleh.
8. den: Osada REYKHOLT s historickým a moderním kostelem. HRAUNFOSAR – výjimečné vodopády v lávě. Odjezd na sever ostrova, kráter GRABROK. Přes osadu TINGEYRAR s vyzdobeným kostelem, ke skanzenu GLAUMBAUR, který ukazuje nelehký život Islanďanů. AKUREIRA – hlavní město severu, druhé největší město ostrova, nová katedrála s mozaikami. Nocleh.
9. den: GODAFFOS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Fakultativní výlet na pozorování velryb v HÚSAVÍKU (nutná rezervace předem, zájem uveďte na přihlášce). Dále ÁSBYRGI – bájná hora vikingského boha Odina. V Národním parku JÖKULSARGLJÚFUR si prohlédneme nejmohutnější vodopád Evropy DETTIFOSS – šířka 100 m. Nocleh.
10. den: Velice zajímavá oblast u jezera MÝVATN – Komáří jezero, aktivní vulkanická oblast, výstup na některý sopečný kráter. Projdeme se tajemným lávovým městem DIMMUBORGIR – temné hrady. NAMASKARDI – Námafjall - bahenní sopky; sopečný kráter VÍTI, který je součástí činné sopky KRAFLA. Nocleh.
11. den: Ráno přejezd do přístavu SEYDISFJORDUR, nalodění na trajekt, odjezd (v cca 10,30 hod.) severním Atlantikem k FAERSKÝM OSTROVŮM. Nocleh na lodi.
12. den: Celý den plavba Atlantickým oceánem, technická zastávka v TORSHAVNU - hlavní město na Faerských ostrovech, dále plavba mezi souostrovím SHETLANDY a ORKNEJE, směr Dánsko, nocleh na lodi.
13. den: Kolem poledne dorazíme do dánského přístavu HIRTSHALS, vylodíme se a pokračujeme autobusem přes Německo do ČR.
14. den: Průjezd Německem, příjezd domů v časných ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • Celý program lze absolvovat pouze v případě příznivého počasí. Některé úseky nemusí být průjezdné.
 • dopravu autobusem
 • 7x ubytování turistického typu (ubytovny - 2lůžkové i vícelůžkové pokoje, příslušenství vlastní nebo společné na chodbě)
 • 4x ubytování v nocležnách s obědem (pro 6 - 9 osob - palandy, společné příslušenství na chodbě) na trajektu Dánsko - Island - Dánsko
 • průvodce

Fakultativně

 • lůžko ve 4lůžkové vnitřní kajutě na trajektu - 4 noclehy (lůžkoviny, WC, sprcha), klienti v kajutách nemají oběd v ceně, mohou si stravu dokoupit (příplatek: 1780 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 690 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist