Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky

– podrobný okruh Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!

 • ubytování: ubytovnaubytování: ubytovna
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
205-01 19.6. - 26.6.2022 44 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet do Reykjavíku - letiště Keflavík. Ubytování v pozdních nočních hodinách.
2. den: Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u sopečného kráteru GRÁBRÓK . Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásnému vodopádu HRAUNFOSSAR, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád BARNAFOSS , který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu GLAUMBAER. Nocleh v oblasti Akureyri.
3. den: Návštěva města AKUREYRI . Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Jezero MÝVATN – Komáří jezero, jedna z nejzajímavějších oblastí ostrova. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete, jsou rozmanité a velmi unikátní. Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL , pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ DIMMUBORGIR a projdeme se mezi pseudokrátery SKÚTUSTADIR. Nocleh.
4. den: Ráno vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo).Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád DETTIFOSS , nejmohutnější v Evropě, který spadá do obrovského kaňonu řeky. Průjezd dramatickou krajinu fjordů až k ledovci Vatnajökull. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou LÓN , ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti – města HÖFN . Nocleh.
5. den: Ledovcová laguna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině. Národní park SKAFTAFELL , který se rozkládá na svazích pod ledovcem VATNAJÖKULL - největší ledovec Evropy. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici číslo 1. Nocleh.
6. den: Navštívíte gigantický vodopád GULLFOSS , horké prameny s aktivním gejzírem STROKKUR a Národní park THINGVELIR (místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa, UNESCO). Poté odjezd do Reykjavíku.
7. den: Prohlédneme hlavní město REYKJAVÍK , moderní i historické centrum, přístav. Odpoledne přejezd do Keflavíku. V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je postavena velká elektrárna. Hned vedle stojí MODRÁ LAGUNA – moderně vybavené termální koupaliště uprostřed lávového pole se světle modrou vodou. Přejezd na letiště. Po půlnoci odlet do Prahy.
8. den: Přílet v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Keflavík - Praha včetně všech tax a poplatků
 • dopravu minivanem dle programu
 • 6x nocleh - dvoulůžkové pokoje
 • 6x snídaně
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • vstupné do termálního koupaliště MODRÁ LAGUNA - rezervace nutná předem v CK, cena bude upřesněna.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení, na vyžádání v CK (příplatek: 6990 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist