Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky

– velmi podrobný okruh Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!

 • ubytování: ubytovnaubytování: ubytovna
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
207-01 17.6. - 23.6.2019 42 990 Kč 39 990 Kč náhradník »
vyprodáno
207-02 24.6. - 30.6.2019 42 990 Kč 39 990 Kč náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet do Reykjavíku - letiště Keflavík. Ubytování v pozdních nočních hodinách.
2. den: Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u sopečného kráteru GRÁBRÓK . Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásnému vodopádu HRAUNFOSSAR, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád BARNAFOSS , který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu GLAUMBAER. Nocleh v oblasti Akureyri.
3. den: Návštěva města AKUREYRI . Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Jezero MÝVATN – Komáří jezero, jedna z nejzajímavějších oblastí ostrova. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete, jsou rozmanité a velmi unikátní. Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL , pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ DIMMUBORGIR a projdeme se mezi pseudokrátery SKÚTUSTADIR. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo).Nocleh.
4. den: Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád DETTIFOSS , nej¬mohutnější v Evropě, který spadá do obrovského kaňonu řeky. Průjezd dramatickou krajinu fjordů až k ledovci Vatnajökull. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou LÓN , ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti – města HÖFN . Nocleh.
5. den: Ledovcová laguna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině. Národní park SKAFTAFELL , který se rozkládá na svazích pod ledovcem VATNAJÖKULL - největší ledovec Evropy. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici číslo 1. Nocleh.
6. den: Navštívíte gigantický vodopád GULLFOSS , horké prameny s aktivním gejzírem STROKKUR a Národní park THINGVELIR (místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa, UNESCO). V podvečer si prohlédneme hlavní město REYKJAVÍK , moderní i historické centrum, přístav. Poté přejezd do Keflavíku. V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je postavena velká elektrárna. Hned vedle stojí MODRÁ LAGUNA – moderně vybavené termální koupaliště uprostřed lávového pole se světle modrou vodou. V noci odlet do Prahy.
7. den: Po půlnoci odlet do Prahy. Přílet v ranních hodinách.

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Keflavík - Praha včetně všech tax a poplatků
 • dopravu minivanem dle programu
 • 5x nocleh - dvoulůžkové pokoje
 • 4x snídaně
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • vstupné do termálního koupaliště MODRÁ LAGUNA - rezervace nutná předem v CK, platba až na místě (cca 88 €)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 450 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení, na vyžádání v CK (příplatek: 5590 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů