Klenot mezi polskými městy. Prohlídku města se zvláštním zřetelem na památky UNESCO a návštěvu královského zámku Wawel vystřídá zážitek ze solného dolu Wieliczka či Ojcowského národního parku.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
405-01 2.7. - 6.7.2022 6 990 Kč Odjezd též z Hradce Králové. rezervovat »
volno
405-02 24.9. - 28.9.2022 7 590 Kč Odjezd též z Hradce Králové a Olomouce. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ráno. V červenci: KSIĄŻ, zámek vysoko nad řekou v přírodním parku, procházka, hrázděný kostelík Świdnica (UNESCO), „mírová stavba“ na ukončení třicetileté války, pohledy na posvátnou horu Slezanů, WROCŁAW (VRATISLAV), město „sta mostů“ na řece Odře, historické centrum, jedno z nejkrásnějších náměstí v Evropě, radnice, procházka po stopách wroclawských krasnale (sošky trpaslíků), ubytování ve VRATISLAVI. V září: lázeňské městečko TEPLICE NAD BEČVOU, Zbrašovské aragonitové jeskyně, jedinečný jeskynní systém evropského významu (cca 40 min.), posezení u kafíčka nebo procházka Hranické propasti (nejhlubší zatopená propast světa) a vyhlídky na Hostýnské vrchy a Beskydy.
2. den: V červenci: WROCŁAW, Tumský (Tumski) ostrov s katedrálou, staré město, variantně botanická a japonská zahrada, ZOO a Afrikárium nebo Vratislavské panorama, Pískový ostrov s katolickým kostelem, Grunwaldský most, Hala století (UNESCO) s fontánou (arch. Max Berg), večerní zážitkové rozloučení s městem. V září: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, návštěva skanzenu v přírodě (Valašská dědina, Dřevěná dědina, Mlýnská Dolina dokumentující lidovou kulturu Moravské Valašsko a Těšínské Slezsko), cesta lanovkou na Pustevny, lehká turistika s výhledy a slavné Jurkovičkovy stavby - Libušín a Maměnka, popřípadě k Radegastu, fakult. jedinečný zážitek Valašská stezka – 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník v korunách stromů s výhledy od Jeseníků po Velkou Fatru, fakult. zážitkový oběd s valašskou kuchyní a s výhledem v moderní restauraci (stavba roku 2017 v Moravskoslezském kraji).
3. den: V červenci: OPOLE (OPOLÍ), historická metropole na řece Odře, katedrála, Piastowska věž, neorenesanční radnice (jako ve Florencii), skanzen a zastávka u přírodního parku se zámkem Pławniowice, procházka k jezeru, WIELICZKA (Vělička), návštěva solného dolu, světový unikát (UNESCO), solné doly staré 2 700 let, solná jezera, komplex kaplí, sbírka soch ze soli, muzeum těžby soli, fakultativně večeře. V září: odjezd do Polska, KRAKOV - Kraków (centrum města na seznamu UNESCO): Wawel, královský zámek, pro zájemce reprezentativní renesanční interiéry, katedrála (mauzoleum sv. Stanislava, královské náhrobky, zájemci krypta a věž se zvonem Zikmund), Královská cesta (Via regia), kostel sv. Petra a Pavla, románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s bohatě zdobeným a 13 m vysokým gotickým oltářem a tóny „hejhalice“, Rynek Glowny, renesanční budova tržnice Sukiennice (bývalé soukenické krámy), zachovalé zbytky středověkého opevnění - Floriánská brána a Barbakan, Collegium Maius (historická budova univerzity), dle času volno v centru města a možnost indiv. navštívit Národní muzeum (Leonardova Dáma s hranostajem) nebo čas na pohodu u zmrzliny, kavárnička nebo Pijalnia czekolady - výborná čokoláda na pití, atmosféra večerního města, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4. den: V červenci: celodenní KRAKÓW (KRAKOV) - UNESCO, Wawel, královský zámek, renesanční interiéry, katedrála s kryptou, Královská cesta (Via regia), Mariánský chrám s bohatě zdobeným gotickým oltářem, budova renesanční tržnice Sukiennice, zachovalé zbytky středověkého opevnění Floriánská brána a Barbakán, Collegium Maius, trh, židovská čtvrť Kazimierz (UNESCO), návrat a fakultativně večeře. V září: ráno návštěva solného dolu ve Věličce (Wieliczka, UNESCO), světový unikát, jedna z hlavních světových památek UNESCO: podzemní prostory, solná jezera a především komplex kaplí, mj. kaple sv. Kingy dlouhá 54 m a vysoká 12 m s nádhernou výzdobou, sbírka soch ze soli, muzeum, KRAKOW, procházka po krakovské židovské čtvrti Kazimierz (UNESCO), individuálně návštěvy Muzea Fabryka Oscara Schindlera dle počasí lehká turistika v Ojcowském národním parku, nejmenší národní park v Polsku, bizarní skalní útvary, pro zájemce zřícenina gotického hradu v OJCÓWĚ, Lokýtkova jeskyně (možné přesuny programu dle počasí), návrat na ubytování, fakultat. večeře.
5. den: KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (sanktuárium a kulturní krajina na seznamu UNESCO), dle času a počasí zastávka CIESZYN (Polský Těšín), městečko se zámkem a vzácnou rotundou sv. Mikuláše (exteriéry), návrat do Prahy do 22h.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídani
 • 2x večeři (jen v termínu 24.9., při ubytování v ČR)
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj – povinný při nedoobsazení (termín 2.7.) (příplatek: 2800 Kč)
 • 1/1 pokoj – povinný při nedoobsazení (termín 24.9.) (příplatek: 3000 Kč)
 • 2x večeře (příplatek: 480 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist