• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Návštěva jednoho z největších evropských muzeí pod širým nebem ASTRA – klasické lidové stavby, kostel, ale i pestrá škála unikátních technických zařízení. SIBIU – bohaté středověké město obklopené hradbami, dnes významné kulturní středisko, prohlídka historického centra. SINAJSKÝ KLÁŠTER s kostelem v byzantském slohu, pojmenovaný podle posvátné hory Sinaj. Dojezd na ubytování.
3. den: Nenáročná turistika ve vápencovém pohoří BUCEGI s nejvyšší horou přesahující 2500 m. Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti.
4. den: Oblíbené letovisko SINAIA ležící na úpatí pohoří Bucegi, Pohádkový zámek PELES postavený pro rumunského krále Carola I., zámecký anglický park. Hrad BRAN - jedna z nejproslulejších památek středověké architektury, známý po celém světě jako Draculův hrad. PREJMER - návštěva jednoho z řady zachovaných opevněných transylvánských kostelů zapsaných na seznam UNESCO. BRASOV – podvečerní prohlídka historického centra, jež je důkazem bohaté historie města.
5. den: SIGHISOARA – středověké město, jehož malebné centrum je zapsané v seznamu UNESCO, Draculův rodný dům, Hodinová věž s orlojem, pravoslavná katedrála, citadela aj. TURDA – návštěva starého solného dolu, v jehož monumentálních prostorách bylo vybudováno zábavní centrum.
6. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů