• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Návštěva jednoho z největších evropských muzeí pod širým nebem ASTRA – klasické lidové stavby, kostel, ale i pestrá škála unikátních technických zařízení. SIBIU – bohaté středověké město obklopené hradbami, dnes významné kulturní středisko, prohlídka historického centra. SINAJSKÝ KLÁŠTER s kostelem v byzantském slohu, pojmenovaný podle posvátné hory Sinaj. Dojezd na ubytování.
3. den: Nenáročná turistika ve vápencovém pohoří BUCEGI s nejvyšší horou přesahující 2500 m. Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant túr dle náročnosti.
4. den: Oblíbené letovisko SINAIA ležící na úpatí pohoří Bucegi, Pohádkový zámek PELES postavený pro rumunského krále Carola I., zámecký anglický park. Hrad BRAN - jedna z nejproslulejších památek středověké architektury, známý po celém světě jako Draculův hrad. PREJMER - návštěva jednoho z řady zachovaných opevněných transylvánských kostelů zapsaných na seznam UNESCO. BRASOV – podvečerní prohlídka historického centra, jež je důkazem bohaté historie města.
5. den: SIGHISOARA – středověké město, jehož malebné centrum je zapsané v seznamu UNESCO, Draculův rodný dům, Hodinová věž s orlojem, pravoslavná katedrála, citadela aj. TURDA – návštěva starého solného dolu, v jehož monumentálních prostorách bylo vybudováno zábavní centrum.
6. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 3x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3x polopenzi

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist