• ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Zažijte v Lisabonu slávu portugalských mořeplavců, poznejte nádherné kostely, kláštery i paláce, ale i romantické skalnaté pobřeží a přímořská rybářská městečka s plážemi. Ochutnejte výborná portugalská vína, tradiční jídla, poslechněte slavné fado. Barevná čtvť Alfama, historické tramvaje v neuvěřitelně úzkých uličkách, čtvrť Chiada a Bairro Alto, místní bary, věž Belém, která vítala mořeplavce ze zámořských cest, a klášter Mosteiro dos Jerónimos i krásné pláže Atlantiku vás okouzlí. CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
480-01 8.8. - 13.8.2023 22 990 Kč termín zrušen
480-02 26.9. - 1.10.2023 22 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu . Ubytování v centru Lisabonu .
2. den: LISABON : Praça do Commercio, historickou tramvají, Alfama, úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa, ulice plné portugalských restaurací.
3. den: Individuální program v LISABONU , návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí , Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantiku s koupáním. Možné fakultativní výlety: - V červenci fakult. výlet k Atlantiku: fakult. cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakult. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka ke skalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic. v září fakult. celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína.
4. den: Čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, stylová cukrárna s typickým pudinkovým koláčem Pastéis de Belém, Padrão dos Descobrimentos, exteriér památníku portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, Cristo Rei (socha Krista), most Ponte 25 de Abril. Možnost ochutnávky portugalských vín (suchá i portská).
5. den: Individuální program v LISABONU nebo možnost fakultativního výletu do Serra de Sintra - UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA , Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros. Cesta přes COLARES, půvabnou vesničku plnou květin na svazích Serry de Sintra, obklopenou vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra -Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát). Zastávka na surfařské pláži Guincho. Variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí. Večerní čtvrť Chiado s „fadem“, Fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.
6. den: LISABON , dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu. Odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Cena obsahuje

 • letenka Praha–Lisabon-Praha vč. letištních tax
 • transfer z/na letiště místní dopravou
 • 5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu (2lůžkové pokoje)
 • 5x snídaně
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • pobytovou taxu, veřejnou dopravu v Lisabonu, loď, fakult. výlety (Sintra a další dle termínu), ochutnávky, vstupné do objektů (cca 110 €)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: 240 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 4990 Kč)
 • výlet 5. den - Sintra, Cabo da Roca (pro oba termíny, od 15 osob) (příplatek: 2100 Kč)
 • záloha na večeři s programem a vínem - vystoupení fada (příplatek: 1500 Kč)
 • v srpnu: záloha za fakult. výlet k Atlantiku - Estoril, Cascais (cena cca 60 €/os. - bude doúčtováno na místě, od 15 osob) (příplatek: 500 Kč)
 • v září: záloha na zpáteční vlak do Porta (od 15 osob, aktuální cena bude doúčtována na místě) (příplatek: 2400 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů