Madeira - exotický ráj na dosah, květinový ostrov věčného jara

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Hledáte ráj na Zemi? Potom určitě zkuste navštívit nádherný ostrov Madeiru. Madeira je často přezdívaná „květinovým ostrovem", protože ve zdejším subtropickém klimatu se daří i exotické květeně, která sem byla v hojné míře dovážena z celého světa. Madeira má i neobyčejně nádhernou přírodu. Pobřeží lemují vysoké rozeklané útesy, uvnitř ostrova se vypínají vysoké hory sopečného původu. K okrajům ostrova vybíhají divoké kaučuky porostlé bujnou vegetací. Díky subtropické poloze a vlivu Atlantického oceánu je na ostrově dostatek vláhy i tepla a Madeira získala i přívlastek „ostrov věčného jara". Je až s podivem, že takto nádherný kus exotické přírody Evropě „na dosah", není výrazně přelidněn. Madeira je pravým rájem pro turisty, mezi hlavní atrakce ostrova patří procházky v nádherné přírodě. Pro turistiku jsou dnes hojně využívány i zavlažovací kanály, takzvané „levady", plné zeleně a květů, které v husté síti prot-kávajícelý ostrov.

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín DVčasné přihlášení Poznámka Volná místa
258-03 2.8. - 12.8.2024 33 990 Kč- náhradník »
vyprodáno
258-04 16.8. - 26.8.2024 33 990 Kč- náhradník »
vyprodáno
258-05 4.10. - 14.10.2024 33 990 Kč- náhradník »
vyprodáno
258-06 14.10. - 24.10.2024 31 490 Kč- rezervovat »
volno
258-01 21.3. - 31.3.2025 -32 990 Kč 31 490 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí
 • Včasné přihlášení: Cena při včasném přihlášení do 30.9.2024

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy. Přílet na Madeiru v pozdních hodinách.
2. den: Prohlídka hlavního města FUNCHALU . Hlavní třída s katedrálou Sé, Radniční nám. s jezuitským kostelem, přístav, tržnice, rybářská čtvrť, park Santa Catarina, stará pevnost, zahrada Quinta Vigia, aj.
3. den: Výlet do zeleného srdce ostrova a průjezd planinou Paul da Serra až na samý severozápadní konec ostrova. První zastávka na pusté náhorní plošině Paul da Serra bude pod vyhlídkou BICA DA CANA s úchvatným výhledem na údolí a vesnici SAO VINCENTE, v případě jasného počasí i na rozeklané nejvyšší vrcholky Madeiry. Druhá delší procházka nás zavede nad kaňon Janela a na náhorní plošinu s unikátním vavřínovým lesem FANAL, který je na seznamu UNESCO. (V případě velmi špatného počasí vycházka k vodopádu RISCO). Dále zastávka v malebném středisku PORTO MONIZ, kde se zájemci mohou vykoupat v romantických přírodních bazénech s mořskou vodou. Den zakončíme vycházkou ze sedla ENCUMEADA podél levady RABACAS.
4. den: Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům. Příjezd na vyhlídku PICO DO AREEIRO do výšky 1 805 m. Odtud se naskýtají úžasné výhledy i na nejvyšší horu Pico Ruivo. Pěší procházka na další vyhlídkový bod MIRADOURO NINHO DA MANTA („hnízdo káňat“). Přejezd do RIBEIRO FRIO, kde se nachází pstruží farma a odtud procházka po levadě na vyhlídku BALCOES („Balkóny"), která je považována za jednu z nejhezčích na ostrově. Po procházce pokračujeme autobusem na severní pobřeží ostrova, kde se zastavíme ve vesničce SANTANA proslavené typickými barevnými domky. Dále se vydáme na východní cíp ostrova. Zastavíme na vyhlídkách výběžku SAO LOURENCO, zájemci se mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova PRAINHA.
5. den: Tento den navštívíme divoký střed ostrova a rozeklané útesy jihozápadního pobřeží. Den začneme průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku EIRA DO SERRADO, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. Návštěva vesničky CURRAL DAS FREIRAS v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Dále navštívíme rybářskou vesničku CAMARA DE LOBOS, která uchvátila i Winstona Churchilla. Pokračujeme na pobřeží a vyjedeme na jeden z nejvyšších útesů v Evropě CABO GIRAO, ze kterého je nádherný výhled. Poté koupání na pěkné písečné pláži (s navezeným světlým pískem) CALHETA BEACH. Den zakončíme v mlýnu na cukrovou třtinu s možností ochutnání třtinového rumu.
6. den: Tento den je věnovaný romantice překrásných zahrad, které jsou lehko dosažitelné městskou dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami. JARDIM BOTANICO – botanická zahrada se záplavou madeirských i exotických květin uspořádaných do působivých ornamentů. Odpoledne vrchol MONTE, ze kterého je nádherný výhled na Funchal i okolí, kostel Panny Marie s hrobkou rakouského císaře Karla I., JARDIM TROPICAL – rozsáhlá zahrada, kde řada tropických a subtropických rostlin lemuje potůčky, jezírka, exotické pavilony.
7. den: Odpočinkový den. Možnost koupání nebo fakult. lodních výletů, např. na ostrov PORTO SANTO nebo plavba podél části jižního pobřeží.
8. den: Individuální volno nebo výlet s průvodcem veřejnou dopravou za bližším poznáním madeirské přírody. Pěší túra po levadě LEVADA DOS TORNOS s překrásnými výhledy na Funchal a pobřeží. Možnost romantického posezení u občerstvení v kvetoucí zahradě čajovny HORTENZIE. Cestu zakončíme ve vesnici PALHEIRO, odtud návrat busem do Funchalu .
9. den: Individuální volno nebo možnost druhého výletu veřejnou dopravou za poznáním madeirského venkova i přírody. Začátek pěší trasy vede z městečka CAMACHA, kde je možné nahlédnout do výrobny proutěného zboží. Následuje cesta podél levady LEVADA DA SERRA DA FAIAL přes Vale Paraiso („Rajské údolí") a vavřínový les do Funchalu . Oba výlety nejsou výrazně náročné a zvládne je běžný turista.
10. den: Pobyt u moře.
11. den: Odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu na Madeiru a zpět
 • místní autobus na výlety 3.,4. a 5. den
 • průvodce
 • 9-10x ubytování (dle času letu) v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 9-10x snídani (dle času letu)

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna do 45 000 Kč (cena za pojištění je platná při přihlášení do 30.9.2024) (příplatek: 815 Kč)
 • 9x večeře (v r. 2024) (příplatek: 3990 Kč)
 • 9x večeře (v r. 2025) (příplatek: 4950 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 7200 Kč)
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů