Malebné jižní Toskánsko a kraj Etrusků Lazio

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Tento zájezd nás zavede do dvou sousedících italských oblastí – na jih Toskánska a do Lazia. Krajina jižního Toskánska dokonale splňuje představy o italském venkově: kopce s cypřiši, pšeničná pole, venkovská kamenná stavení, krásné renesanční vily, vinice a staré olivové háje. Lazio je rozmanitý kraj sopečných jezer, hor, roklin, vinic a olivových hájů, bohatý na archeologická naleziště vyspělé civilizace Etrusků, kteří v této oblasti žili. Při zpáteční cestě nemůžeme vynechat návštěvu kdysi populárního letoviska Římanů – Tivoli s nejznámější památkou Villa d´Este, dále pak zříceniny Hadriánovy vily a samozřejmě prohlídku antických památek Říma.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: ORVIETO – nádherně položené město na tufové skále s dlouhou historií, památky na Etrusky, Římany i středověké paláce a jeden z nejkrásnějších dómů v rámci celé Itálie s jedinečným průčelím, středověká studna sv. Patrika, vyhlídková věž Torre del Moro, výjezd do města nutný lanovkou.
3. den: Delší výlet za malebnými městečky do jižního Toskánska . PITIGLIANO – městečko s úchvatnou polohou a bludištěm starých uliček na skalnatém výběžku, kde se středověké domy vypínají nad srázem nad údolím řeky Lente. Vesnička SOVANA, okolo které se nachází mnoho cest vytesaných do skály (tzv. via cave) a etruské hrobky, z nichž nejznámější je hrobka Ildebranda. Na závěr dne zastávka v TERME DI SATURNIA, kde se nachází termální pramen protékající nad travertinovými minikaskádami, možnost brouzdání v malých jezírkách.
4. den: Návštěva VILY LANTE nedaleko městečka Viterbo, která Vás okouzlí jedinečnými renesančními zahradami s fontánami, zahrady patří k nejkrásnějším v celé Itálii. VITERBO – etruské centrum a později významné středověké městečko, nejstarší čtvrť San Pellegrino s úzkými uličkami lemovanými středověkými domy, Piazza San Lorenzo s dómem z 12 st., Palazzo Papale s nádhernou lodžií aj. V podvečer koupání v moři.
5. den: Výlet do hlavního centra osídlení starých Etrusků: TARQUINIA (UNESCO) – jedno z nejvýznamnějších center etruské civilizace, nekropole s 6000 hrobkami (přístupných je asi 15) s nádhernou freskovou výzdobou, Archeologické muzeum s jednou z předních sbírek etruského umění. CERVETERI (UNESCO) – jedno z nejbohatších a největších etruských měst, nekropole s labyrintem ulic s hrobkami. V podvečer koupání.
6. den: Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet - TIVOLI – jedinečný kulturní skvost nacházející se nedaleko Říma, VILA D' ESTE (UNESCO) s překrásnou zahradou plnou fontán a HADRIÁNOVA VILA (UNESCO) - působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. V podvečer koupání.
7. den: ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Večer odjezd do Prahy.
8. den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenze

Cena neobsahuje

 • Cena nezahrnuje místního průvodce v Římě (cena cca 10 Euro).

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • výlet 6. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 350 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2800 Kč)

Nejoblíbenější destinace

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů