Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.

 • ubytování: chataubytování: chata
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: V dopoledních hod. odjezd z ČR. Večer nalodění na trajekt a noční plavba do švédského Trelleborgu.
2. den: Podél západního pobřeží Švédska, malebný přístav FJÄLLBACKA, náměstí s bustou švédské herečky Ingrid Bergmanové, procházka a pohled z výšiny VETTERBERGET - moře poseté desítkami malých ostrůvků Skärgarden, pokračujeme na sever, OSLO , průjezd městem, Hollmenkollen - krásné výhledy na město, ubytování v Oslu.
3. den: Dopoledne OSLO , park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdoy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, ubytování.
4. den: Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke. Pokračujeme k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.
5. den: Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Vyjedeme ORLÍ CESTOU , zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Storfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien , která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.
6. den: Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trollveggen, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU , historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., noční přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.
7. den: Ráno překročíme Severní polární kruh, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODO , hl. města provincie Nordland , s krásnou polohou u Saltfjordu, plavba na Lofoty , úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.
8. den: SOUOSTROVÍ LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, nejkrásněji položená vesnice Norska, pěší túry různých náročností po okolí Reine, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky. Přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.
9. den: Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY , v obci VIKTEN fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAER, “Benátky Lofot”, úchvatná krajina, ubytování.
10. den: Krátká prohlídka města SVOLVAER , uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. SOUOSTROVÍ VESTERALEN , cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na FAGERNESFJELLET. Ubytování.
11. den: Cesta zpět trajektem přes Tysfjorden k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem SVARTISEN, druhým největším v Norsku, cesta lodí přes jezero Svartisvatnet a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Přejezd na ubytování do oblasti města MO I RANA, ne břehu Ranafjordu.
12. den: Odjezd časně ráno, po poledni zastávka u největšího švédského VODOPÁDU TÄNNFORSEN (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového JEZERA STORSJÖN, ubytování, odpočinek. Variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.
13. den: Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do “srdce Švédska” k JEZERU SILJAN, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.
14. den: Hlavní město Švédska STOCKHOLM, město na 14 ostrovech s dlouhou historií, prohlídka hl. pamětihodností, návštěva muzea Vasa, projížďka lodí stockholmským přístavem. Noční přejezd Švédskem.
15. den: Ráno přejezd Öresundského mostu, krátká plavba Baltským mořem. Návrat do ČR odpoledne.

Cena obsahuje

 • dopravu lux. klimatizovaným busem
 • trajekty Rostock – Trelleborg, Gedser – Rostock
 • trajekt na Lofoty a 3x vnitrostátní trajekty
 • 11x ubytování – 3x dvoulůžkové pokoje v hotelu s vlastním příslušenstvím, 8x 4lůžkové pokoje nebo chatky ve většině možnost vaření
 • 4x snídani převážně bufetovou formou
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • ložní prádlo je v Norsku a Švédsku poměrně drahé cca 80 – 100 NOK/SEK os/den - platba na místě, doporučujeme mít s sebou vlastní povlečení nebo spací pytel

Fakultativně

 • pojištění léč. výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 730 Kč)
 • lůžko ve 4lůžkové kabině na trajektu Rostock – Trelleborg – pouze na vyžádání (příplatek: 800 Kč)
 • 1/1 pokoj není možný, liché osoby jsou doobsazeny

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist