• ubytování: chataubytování: chata
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do OSLA , transfer na hotel, připojení k autobusové skupině ve večerních hodinách.
2. den: Dopoledne OSLO , park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdoy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, ubytování.
3. den: Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke. Pokračujeme k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.
4. den: Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Vyjedeme ORLÍ CESTOU , zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Storfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien , která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.
5. den: Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trollveggen, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU , historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., noční přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.
6. den: Ráno překročíme Severní polární kruh, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODO , hl. města provincie Nordland , s krásnou polohou u Saltfjordu, plavba na Lofoty , úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.
7. den: SOUOSTROVÍ LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, nejkrásněji položená vesnice Norska, pěší túry různých náročností po okolí Reine, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky. Přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.
8. den: Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY , v obci VIKTEN fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAER, “Benátky Lofot”, úchvatná krajina, ubytování.
9. den: Krátká prohlídka města SVOLVAER , uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. SOUOSTROVÍ VESTERALEN , cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU , prohlídka, výjezd lanovkou na FAGERNESFJELL. Ubytování.
10. den: Cesta zpět trajektem přes Tysfjorden k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem SVARTISEN, druhým největším v Norsku, cesta lodí přes jezero Svartisvatnet a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Přejezd na ubytování do oblasti města MO I RANA, ne břehu Ranafjordu.
11. den: Časně ráno vyjedeme, po poledni zastávka u největšího švédského VODOPÁDU TÄNNFORSEN (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového JEZERA STORSJÖN, ubytování, odpočinek. Variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.
12. den: Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do “srdce Švédska” k JEZERU SILJAN, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.
13. den: Příjezd do hlavního města Švédska STOCKHOLM s autobusovou skupinou, event. dle časových možností prohlídka muzea Vasa a v závislosti na let. řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou dopravu do Osla a ze Stockholmu vč. letištních tax
 • transfery z/na letiště
 • dopravu lux. klim. busem
 • trajekt na Lofoty a vnitrostátní trajekty
 • 11x ubytování – 3x dvoulůžkové pokoje v hotelu, 8x 4lůžkové pokoje nebo chatky ve většině možnost vaření
 • 4x snídani převážně bufetovou formou
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • ložní prádlo je v Norsku a Švédsku poměrně drahé cca 80 – 100 NOK/SEK os/den - platba na místě, doporučujeme mít sebou vlastní povlečení nebo spací pytel.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 660 Kč)
 • 1/1 pokoj není možný, liché osoby jsou doobsazeny

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů