Nejkrásnější místa Skotska, ostrova Skye - letecky

Vydejte se s námi poznat rozmanitou skotskou krajinu, jež nemá v Británii obdoby. Travnaté kopce oblasti Borders, odlehlá horská údolí, třpytící se jezera, historická města a romantické hrady, vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Samozřejmě ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země, skotskou muziku a úchvatný ostrov Skye, známý divokou scenérií, útesem Kilt Rock - to je Skotsko!

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
227-01 2.7. - 9.7.2023 38 990 Kč náhradník »
vyprodáno
227-02 11.8. - 18.8.2023 41 590 Kč náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet s průvodcem z Prahy do EDINBURGHU, transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne pěší prohlídka města s průvodcem. Procházka po Royal Mile, Princess Street, návštěva impozantního hradu Edinburgh Castle s korunovačními klenoty, možnost nákupů nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.
2. den: Nejnavštěvovanější skotské město EDINBURGH , prohlídka královské jachty Britannia, návštěva skotského parlamentu nebo osobní volno. Den zakončíme návštěvou Rosslynské kaple (známé z filmu Šifra mistra Leonarda). Zastávka u strhujících mostů Firth of Forth Bridges.
3. den: Ráno zastávka u jediného rotačního lodního výtahu tohoto typu na světě FALKIRK WHEEL, nacházejícího se nedaleko města Falkirk. Návštěva královského hradu STIRLING, který se tyčí vysoko na skále a po staletí vévodil skotským dějinám, z historického hlediska patří k nejvýznamnějším pevnostem ve Skotsku. Přesuneme se na druhou stranu Stirlingu k Wallace Monument, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Přejezd do kraje Fife, procházka po nejstarším univerzitním městě Skotska ST. ANDREWS , které je považováno za „domov golfu“ a na zdejší univerzitě studoval i princ William.
4. den: Budeme projíždět typicky skotskou krajinou územím Highlands, cestou navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu BLAIR ATHOLL, prohlídka zámku Blair Castle a přilehlých zahrad, sídlo rodu Murray, vévodů z Athollu. Exkurze s ochutnávkou v jedné z proslulých palíren whisky. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijedeme k vyhlídce na údolí GREAT GLEN u vesnice Spean Bridge a dále k nejfotografovanějšímu hradu Skotska EILEAN DONAN, krátká zastávka, odjezd na ubytování na ostrov Skye.
5. den: Celodenní výlet po legendami opředeném ostrově SKYE, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Navštívíme nejstarší rodové sídlo Skotska hrad DUNVEGAN s nejcennější relikvií Fairy Flag. Přejezd po pobřeží poloostrova Trotternish, zastávka u KILT ROCK, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Večer návrat na ubytování.
6. den: Nejznámější jezero Skotska LOCH NESS, zastavíme v malebném městečku FORT AUGUSTUS, fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu. Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie Ben Nevis (1 344 m n.m. ), možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range. Přejezd ke známému skotskému železničnímu viaduktu GLENFINNAN VIADUCT, který je dokonce vyobrazen na skotské desetilibrovce, lehký pěší výstup. Jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE, při dobrém počasí procházka v nádherné přírodě. Ubytování v okolí.
7. den: Návštěva zahrad ARDKINGLASS, ve kterých rostou jedny z největších stromů v celé Velké Británii. Přejezd do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands, neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera Loch Lomond v Národním parku Trossachs. Odpoledne město GLASGOW , návštěva botanické zahrady, procházka po areálu univerzity. Budeme mít i možnost přejezdu metrem s nejmenším průměrem tunelu na světě ke stadionu FC Glasgow Rangers. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.
8. den: Transfer na letiště dle letového řádu, odlet do Prahy.

Cena obsahuje

 • leteckou přepravu Praha - Edinburgh - Praha
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x snídani
 • dopravu minibusem (příp. autokarem) po Skotsku
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 620 Kč)
 • 1/1 pokoj v termínu 227-01 2.7.-9.7. - povinný při nedoobsazení, velmi omezený počet, nutno ověřit předem dostupnost v CK (příplatek: 9450 Kč)
 • 1/1 pokoj v termínu 227-02 11.8.-18.8. - povinný při nedoobsazení, velmi omezený počet, nutno ověřit předem dostupnost v CK (příplatek: 11950 Kč)
 • Edinburgh castle cca 18 GBP - platba na místě dle aktuální výše – nutná rezervace v CK min. měsíc před odjezdem
 • Rosslynská kaple cca 10 GBP - platba na místě dle aktuální výše – nutná rezervace v CK min. měsíc před odjezdem
 • Hrad Stirling cca 17 GBP - platba na místě dle aktuální výše - nutná rezervace v CK min. měsíc před odjezdem
 • Blair castle cca 16 GBP - platba na místě dle aktuální výše - nutná rezervace v CK min. měsíc před odjezdem
 • Skye – hrad Dunvegan cca 15 GBP - platba na místě dle aktuální výše - nutná rezervace v CK min. měsíc před odjezdem
 • Jachta Britannia cca 18,5 GBP - platba na místě dle aktuální výše

Nejoblíbenější destinace

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist