NP Malá Fatra, Beskydy s lehkou turistikou, Krakov

Hory a lesy, krásná příroda a mnoho různých aktivit – to vše jsou důvody, proč navštívit Beskydy a oblast Valašska. Vydáme se na bájnou horu Radhošť se sochou boha Radegasta, nevynecháme půvabný Štramberk s dominantou Štramberské Trúby, se životem lesa se seznámíme na Stezce Valašska.

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autobusemdoprava: autobusem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
538-01 11.7. - 16.7.2023 7 990 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách do západního podhůří Beskyd , projedeme krajem Kopřivnicka a Novojičínska. Hrad STARÝ JIČÍN - výrazný kopec se zříceninou hradu je krajinnou dominantou nedaleko Nového Jičína, jeden z nejstarších moravských hradů, který vznikl ve 30. letech 13.st. NOVÝ JIČÍN se čtvercovým náměstím a domy s podloubími a kostelem Nejsvětější Trojice z r. 1500. ŠTRAMBERK - jedno z našich nejmalebnějších měst - a slavná ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA s nádherným výhledem do okolí. Během pěšího výletu nevynecháme ani unikátní JESKYNI ŠIPKA s doklady velmi starého osídlení neandrtálského člověka již před 40 000 lety.
2. den: KARLOVICKÁ HŘEBENOVKA (13 km, převýšení celkem 490 m.) – jedna z nejhezčích hřebenových tras v Beskydech , z Třeštíku přes VRCHOLY VYSOKÁ (nejvyšší vrchol a zároveň jediná tisícovka Vsetínských vrchů, 1 024 m.), KOTLOVÁ A SOLÁŇ (někdy se mu přezdívá „vrch umělců“, protože v Čartácké hospodě pod vrcholem se scházeli významní malíři, spisovatelé a hudební skladatelé) dojdeme na Čarták, kde bude čekat autobus.
3. den: Výlet k našim sousedům do nádherné oblasti NP MALÁ FATRA. Cca 4 hodinová turistika v NP MALÁ FATRA: z obce TERCHOVÁ průchod přes dvě nejkrásnější soutěsky Malé Fatry DOLNÉ DIERY a NOVÉ DIERY do obce ŠTEFANOVÁ. Návrat na Moravu.
4. den: Autobusem vyjedeme na PUSTEVNY (1 029 m.) s dřevěnými stavbami Libušín a Maměnka od Dušana Jurkoviče. Odtud budeme pokračovat kolem sochy pohanského boha slunce, hojnosti a úrody RADEGASTA pozvolným stoupáním na bájemi a mýty opředenou horu RADHOŠŤ (1 129 m.) s kaplí sv. Cyrila a Metoděje. Variantně možnost prodloužení trasy o jedinečnou atrakci STEZKA VALAŠSKA s možností přechodu přes vrchol TANEČNICE (1 084 m.).
5. den: Fakult. výlet do města Krakov (uskuteční se od min. počtu 20 os.). Prohlídka KRAKOVA (UNESCO) – královský hrad WAWEL, katedrála – místo korunovace polských králů, Rynek, cihlová gotická Mariánská bazilika, CollegiumMaius-nejstarší část univerzity, tržnice Sukiennice, návštěva židovské čtvrti KAZIMIERZ. Návrat na Moravu v pozdních večerních hodinách. Kdo by nechtěl na výlet do Krakova může den strávit prohlídkou pěkného rožnovského skanzenu a vydat se na pěší procházku k Jurkovičově rozhledně.
6. den: „Perla Moravy“ KROMĚŘÍŽ - jedno z nejkrásnějších měst na Moravě, Arcibiskupský zámek se zahradami zapsané do seznamu UNESCO, hodnotné interiéry, významná obrazárna a knihovna. Odpoledne procházka v centru OLOMOUCE (Horní a Dolní náměstí, sloup, orloj, radnice, věž aj.). Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 5x polopenzi
 • dopravu autobusem
 • průvodce

Cena neobsahuje

 • V hotelu se platí místní poplatek. Jeho výši určuje obecně závazná vyhláška o místním poplatku z pobytu v daném místě, Rožnov uvádí 50,-Kč /osoba /noc.

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 2000 Kč)
 • Fakult. výlet 5. den (Krakov, od min. počtu 20 os.) (příplatek: 390 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist