Perla Kanárských ostrovů – věčně zelená La Gomera

Patří rozlohou k druhému z nejmenších Kanárských ostrovů, který zatím zůstává stranou masové turistiky. Je ideálním cílem pro turisty, kteří obdivují nedotčenou přírodu. Najdou tu nejen magický svět sopek a barevných skal vulkanického původu, ale i hluboké soutěsky, prudké strže, holé vrcholky s nádhernými výhledy i původní mlžné pralesy. Ostrov La Gomera je vyhledávaný pro svou divokou přírodu s bujnou tropickou vegetací. Pustý, sopečný, suchý jih se mění na severu v zelenou krajinu s úrodnými údolími, kde nechybí ani banánová políčka a palmové háje. Klenotem ostrova je národní park Garajonay ve středu ostrova. Je zapsán v seznamu UNESCO díky svému unikátnímu, téměř neproniknutelnému vavřínovému pralesu, který se dochoval z třetihor. Ostrov je protkán dobře značenými stezkami pro pěší turistiku. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 20°C. Ostrov věčného jara, který okouzluje úžasnou mnohotvárností krajiny s nezkaženou přírodou, je vhodný pro turistiku

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Zájezdy s lehkou pěší turistikou

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR na ostrov TENERIFE, trajekt na ostrov LA GOMERA, Transfer do hotelu, ubytování, večeře.
2. den: Snídaně, přejezd na severovýchod ostrova do městečka AGULO, výstup stezkou ve skalní stěně s nádhernými pohledy na městečko k prosklené vyhlídce Abrante, vyhlídka na ostrov TENERIFE s nejvyšší horou EL TEIDE a do údolí, odtud překvapující červenou krajinou k návštěvnickému centru s malou botanickou zahradou. Sestup do AGULY typickou krajinou s hlubokými soutěskami a bohatou flórou - euforbie, aeonium, palmy, terasovitá políčka. Prohlídka AGULA, typického kanárského městečka s úzkými kamennými uličkami a tradiční architekturou. Návrat do hotelu, večeře.
3. den: Snídaně, přejezd do NP GARAJONAY, zapsaného v r. 1986 do seznamu UNESCO. Výstup na nejvyšší horu GARAJONAY - 1487 m, odtud sestup unikátním vavřínovým pralesem ke kapli Panny Marie z Lourdes a osadě El Cedro s restaurací, kde připravují výborné kanárské speciality. Možné prodloužení k nejvyššímu vodopádu na ostrově, SALTO D´ AGUA. Návrat do hotelu, možnost koupání, večeře.
4. den: Snídaně, přejezd do krásného údolí VALLERHERMOSO na západním pobřeží, geologicky nejstarší části ostrova. Okružní túra stoupajícími stezkami zelenou soutěskou mezi terasovitými políčky, později divokou krajinou ke kapli Santa Clara s nádhernými výhledy na divoké pobřeží a sousední ostrov La Palmu. Po horském hřebeni až k vyhlídce BUENAVISTA, sestup do údolí VALLERHERMOSO blízko kamenité pláže. Návrat do hotelu, večeře. Po večeři trajektem na ostrov LA PALMU, přejezd do hotelu a ubytování.
5. den: Po snídani přejezd na severní část ostrova do ZANZY, zastávka v muzeu pod širým nebem s kresbami na skalách původních obyvatel Gaunčů. Pohádkovým lesem sestup do soutěsky kolem mystických míst a tzv. skalní katedrály. Cesta pokračuje otevřenější soutěskou na tzv. Královskou cestou po pobřeží s výhledy na skaliska bičovaná mořem do malebné vesničky EL TABLADA. Zpět do hotelu, možnost koupání, večeře.
6. den: Snídaně, přejezd k turistickému středisku EL PILAR, odtud tzv. cestou sopek přechod přes hřeben CUMBRE VIEJA s panoramatickými výhledy na východní i západní pobřeží. Jedná se o jednu z nejkrásnějších tras na ostrově. Ve FUENCALIENTE fakultativně ochutnávka vína. Přejezd do hotelu, možnost koupání v moři, večeře.
7. den: Snídaně, přejezd na nejvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS ve výšce 2 426 m. Vyhlídky do hlubokých, dech beroucích soutěsek. Po okraji kaldery okolo astronomických observatoří s pohledy na neobvyklé skalní formace a do prudkých strží přes vyhlídku DEGOLLADA DES FRANCESES na PICO DELLA CRUZ a z posledního vrcholu PICO DE LA NIEVE sestup na parkoviště. Přejezd do hotelu, večeře.
8. den: Transfer do přístavu/na letiště, trajektem/přelet na Tenerife, odlet do ČR.

Cena obsahuje

 • letenku Praha - Tenerife - Praha vč. let. tax a poplatků
 • transfery z/na letiště
 • 2x trajekt Tenerife - Gomera a zpět
 • půjčovné mikrobusu
 • místní dopravu dle programu
 • 7x ubytování s polopenzí v hotelu
 • pobytovou taxu
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40.000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5200 Kč)

Odběr novinek

(nabídky last moment)

E-KATALOG

mayer katalogstahnete si náš katalog a mějte jej stále po ruce
Stáhnout

OCENĚNÍ INVIA

invia2016Získali jsme ocenění volba klientů pro rok 2015
Více informací

KATALOG DOMŮ

katalog 2Nechte si zaslat tištěný katalog přímo domů
Zaslat domů

TOPlist